Wpis z mikrobloga

w Senacie USA właśnie wpłynęła rezolucja (Joint-Resolution), która autoryzuje armie USA do obrony granic Ukrainy, w przypadku użycia na jej terytorium broni masowego rażenia.
USA właśnie podbiło stawkę, jakby się kacapy zastanawiały, czy aby nie zakończyć szybko wojny
#usa #wojna #rosja #ukraina
  • 18
  • Odpowiedz
@pytlar: kacapy są na tyle głupie, że nie zdają sobie z niczego sprawy. Oni nadal będą czuć się niezwyciężeni, aż w końcu wejdą na minę. I USA wjedzie bardzo szybko na Kreml. Putin sam tego chciał.
  • Odpowiedz
@Gusmag: Myślę że pewne kraje NATO chętnie bez zaproszenia się przyłączą :)

Ciekaw jestem tylko, czy samo lotnictwo NATO ich zgniecie, czy na ląd też będą musieli wejść, czy sami Ukr sobie poradzą.
  • Odpowiedz
@RafDan: Już pomijąc fakt, że USA by ich samo rozjechało w pare dni jak robaki, to nie wiem czy niektóre państwa nato byłoby takie chętne. Czytaj francja i niemcy prowadzić bezpośrednią wojnę.
  • Odpowiedz
@Gusmag: ich nawet nie mam na myśli, ale większość krajów które graniczą z Rosją tak. Polska np. a my wcale nie jesteśmy "biedni" militarnie. Nie wspominając o UK, które pcha się zaraz po US :)
  • Odpowiedz
@pytlar: Dla USA im dłużej trwa ta wojna tym lepiej, bardziej Rosja się osłabia (pod względem militarnym i ekonomicznym przez sankcje). Przy okazji mają rynek zbytu dla swojego przemysłu zbrojnego i poligon.
  • Odpowiedz