Wpis z mikrobloga

Jak ustawić dobrze kierownicę aby nie bolał mnie kark?

Przejechałem już nowym rowerem ok. 100-200km i cały czas boli mnie kark. Na początku myślałem, że to kwestia przyzwyczajenia po przesiadce z trekkinga, jednak chyba muszę ustawić lepiej rower.
Kolana mnie nie bolą więc siodełko mam ustawione dobrze, rower mam też dobrany do wzrostu (183cm, przekrok 84cm bez butów), rama roweru L (Triban RC520).

#wykoptribanclub #triban #szosa
KanapkaPL - Jak ustawić dobrze kierownicę aby nie bolał mnie kark?

Przejechałem ju...

źródło: comment_16516025924KjgtcOpi8i5FCXWngTNam.jpg

Pobierz
  • 11
@KanapkaPL: u mnie to byla kwestia przyzwyczajenia, a u kumpla kwestia zbyt ciezkiego kasku. Jak robiles na raz te 100km to kazdy gram na gowie sie liczy.
Ja myslalem, ze mam dobrze ustawione pedaly, bo jezdzilem po 50km i bylo git. Jak zrobilem trase +250km to wyszlo, ze prawy but jest o jakis 0,5mm za bardzo do środka ¯\_(ツ)_/¯ Im dluzsza trasa tym mniejsze elementy wchodza w gre.
@KanapkaPL: jaki masz kask? jakie okulary? jaka waga?
ja miałem problemy z karkiem poprzez tani ciężki kask rowerowy. Wymieniłem na kask MET.
Okulary miały grubą ramkę i dość nisko siedziały przez to zadzierałem głowę do góry żeby mi ramka nie przesłaniała drogi, też poszły do wymiany. A jak będzie boleć nadal, to szukałbym czy nie jesteśmy wyciągnięci za daleko na mostku, bądź też brak przyzwyczajenia organizmu do takiej geometrii ramy, co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Farmer_Joe: kasku jeszcze nie mam, cały czas się za nim rozglądam dlatego na rowerze nie szarżuję i jeżdżę w miejsca takie gdzie nie ma aut. Okularów nie noszę, przeciwsłonecznyxh też nie miałem
Przechodzi z czasem, kwestia przyzwyczajenia do geometrii moim zdaniem. Mam na tą chwilę najechane ~300km i już praktycznie żadne mrowienie nie występuje, gdzie po pierwszych przejażdżkach rzędu 10km już mi dokuczało. Kombinowałem z siodełkiem, barankiem itp. - dorobiłem się tylko bolących nadgarstków więc wróciłem do pierwotnych ustawień.