Wpis z mikrobloga

#stazpracy #prawopracy #urlop #pracbaza #umowaoprace
Mircy, może jest tu ktoś, kto się na takich sprawach zna, bo mam nielada zagwozdkę.
Między 2015 i 2021 studiowałem na jednej uczelni, studia niby skończyłem, ale bez obrony pracy. Od końca 2021 poszedłem na inną uczelnię, gdzie przepisali mnie na ostatni rok. Dodatkowo, od połowy 2019 pracuję na UOP. Zastanawia mnie w takim razie, jak będzie mi liczone to wszystko w kwestii stażu pracy, skoro okres, w którym się pracuje i studiuje nie sumuje tego stażu. Czy studia, które robiłem, a których nie skończyłem, blokują mi staż pracy, który wynikałby z z okresu mojej UOP w czasie ich trwania? Czy mogę np. poprosić o papierek z nowej uczelni, który powie, że studentem byłem między 2021 i 2022 i cały czas pracy przed tą uczelnią normalnie się wliczy?
Pytam, bo nigdzie nie mogę znaleźć odp, a nie wiem od kiedy spodziewać się 26 dni urlopu.
  • 5
@vitermagerin: no ja wiem, ale jak zdam pracę na obecnej uczelni, będąc tu tylko nieco ponad rok, to będę sobie mógł liczyć, że czas pracy na UOP, który miałem będąc na poprzedniej uczelni mi się dodatkowo liczy + 8 lat za dyplom z drugiej uczelni?
@Fattek: pierwsze studia się nie liczą bo ich nie skończyłeś. Jak ukończysz obecne to dajesz w pracy śiadectwo i od tego momentu jeszcze 2 lata pracy aby załapać się na 26 dni urlopu.
czas pracy na UOP, który miałem będąc na poprzedniej uczelni mi się dodatkowo liczy + 8 lat za dyplom z drugiej uczelni?


@Fattek: tak tylko właśnie nie dawaj papieru z pierwszej uczelni tylko z tej drugiej,
pierwsze studia się nie liczą bo ich nie skończyłeś. Jak ukończysz obecne to dajesz w pracy śiadectwo i od tego momentu jeszcze 2 lata pracy aby załapać się na 26 dni urlopu.


@elena-mary: no to niby mam 2 lata pracy już zanim zacząłem te studia na drugiej uczelni, więc zdaje się, że od razu, jak dostarczę papióry z nowej uczelni, to mi wyjdzie wymagany staż i będzie 26 dni.