Wpis z mikrobloga

Ale mnie boli, że tak koncertowo rozwaliliśmy cały dorobek 20 lat po upadku komuny. Gdyby tempo zostało utrzymane mielibyśmy już ze 4 bloki elektrowni jądrowej, silny eksport, rozpoznawalne marki, dobrą służbę zdrowia i wymiar sprawiedliwości. A tak to w pewnym momencie zrobiliśmy gwałtowny zwrot i jesteśmy na etapie montowni Europy. Wystarczyły dwie kadencje tej ekipy i udało nam się całą kasę z hossy przewalić na emerytów i bombelki. Wchodzimy w kryzys, jest odpływ, a my od dłuższego czasu pływaliśmy bez majtek. Orłowski mówi, że rząd jest blisko utraty kontroli fiskalnej, a NBP monetarnej - i to jest niestety w 100% prawda. Jest źle, ale jeszcze gorzej, że absolutnie nic nie wskazuje na to, że rząd ma jakąś strategię inną niż jakoś to będzie.

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #zalesie
  • 142
via Wykop Mobilny (Android)
  • 98
@Filipterka25: No to spośród rzeczy z tego posta, to co robili inaczej?
- Budowali elektrownie atomowa?
- Naprawiali służbę zdrowia?
- Tworzyli rozpoznawalne marki? (ta kategoria akurat jest głupia, ale niech będzie)
- Politykę monetarna prowadzili pozornie mądrzejsza, ale tylko dlatego że musieli, na tej samej zasadzie na jakiej teraz stopy wywalą do 8%. Jak tylko sytuacja na rynkach światowych zaczynała się robić bardziej luźna to od razu dowalili bardzo niski
@Anien: widzisz oni nie robia tego zlosliwie tylko po to by sie nachapac nie patrzac na konsekwencje. PO( ktore tez ma swoje za uszami) zrobilo jakies podwaliny pod rozwoj tego kraju, ktore pis koncertowo spuszcza do kibla bez zadnego planu. Biorac pod uwage w jakiej czarnej dupie bylismy w latach 90ych , mysle , ze szlo im calkiem niezle. Czasem rozwoj wymaga poswiecen(patrz reformy balcerowicza) ale to co robi obecny rzad
Ale mnie boli, że tak koncertowo rozwaliliśmy cały dorobek 20 lat po upadku komuny. Gdyby tempo zostało utrzymane mielibyśmy już ze 4 bloki elektrowni jądrowej, silny eksport, rozpoznawalne marki, dobrą służbę zdrowia i wymiar sprawiedliwości.


@mickpl:
Trochę idealizujesz poprzednie rządy. Nie wiem czy pamiętasz, ale PO robiło furorę w wyborach parlamentarnych w 2005 r. z hasłem 3x15% (CIT, PIT, VAT). Jak to się miało do rzeczywistości to wiadomo - "tymczasowa" podwyżka