Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś doradzi jaki byłby najsensowniejszy sposób poprowadzenia internetu przez gruby betonowy strop, bo wifi jest na poziomie maksymalnie 20-30 %, niestety odpada założenie nowego kabla lub podłączenie systemu Powerline bo pomieszczenia są na różnych fazach z tego co się już zorientowałem.

Zaczynając od początku, mam łączę światłowodowe z pakietem do 600mb/s od orange, na razie głównym routerem jest funbox 6.
Pierwszym pomysłem jest podłączenie routera do gniazdka telefonicznego poprzez jakaś przejściówkę rj45 przy routerze do gniazdka r11 które jest połączone z piętrem tylko nie wiem czy problemem nie będzie przewód bo jest to jakiś stary kabel telefoniczny z 4 żyłami (drucikami o około średnicy 0,5mm) a następnie wyjść już może gniazdkiem z wyjściem rj45 i podłączyć do następnego routera prawdopodobnie będzie to stary Huawei B315 i tak rozprowadzić Wi-Fi po piętrze.

Druga opcja to zainwestować w jakiś porządny wzmacniacz wifi i połączyć go z funboxem lub kupić jakiś porządniejszy router niż ten od orange, wiem że stabilniejsze i lepsze łączę było by po kablu ale czy te kabelki dadzą radę tym bardziej że gdzieś czytałem że nie mogą iść równolegle bo będą jakieś zakłócenia.

#wifi #internet #elektronika #komputery #kiciochpyta
  • 13
@Kiritsugu1155: wzmacniacze to rozwiązanie ułomne, są adaptery powerline o ile miałbyś gniazdka w jednej fazie, ale to też nie jest idealne i bym brał jak nie będzie już żadnej opcji, najlepiej to puszczenie kabla na górę, nieważne czy po elewacji, czy dziura w suficie, a tam drugi router / albo jakiś zestaw mesh

@Devcio: jak w górę po elewacji to lepiej żelowany, no i oczywiście PE żeby zaraz słońce nie
żelowany, no i oczywiście PE żeby zaraz słońce nie zjadło


@mamnatopapiery: no czarnych kabli pvc jeszcze nie widziałem :P a jak sobie przymocuje do ściany i nie będzie mu dyndać na wietrze to nie trzeba żelowanego nic nie pęknie.
Dzięki wszystkim za rady jednak zamiast kombinacji na tym kabelku. Puszcze tak jak pisaliście elewacją , przewód już zamówiony także będzie śmigać elegancko , przynajmniej taką mam nadzieje