Wpis z mikrobloga

Wyniki, osób, które szukały Tesla Killerów

Tesla -33% od ATH
XPeng: -63% od ATH
Lucid: -72% od ATH
Nio: -75% od ATH
Rivian: -86% od ATH
Nikola: -93% od ATH

Dla porównania, wpis z 8 marca:


Tesla -35% od ATH

XPeng: -52% od ATH

Lucid: -60% od ATH

Nio: -72% od ATH

Rivian: -76% od ATH

Nikola: -93% od ATH


Dla porównania, wpis z 27 stycznia:


Tymczasem na rynku akcji firm robiących elektryki, wygląda to tak:


Tesla -33% od ATH

XPeng: -43% od ATH

Lucid: -55% od ATH

Nio: -67% od ATH

Rivian: -70% od ATH

Nikola: -90% od ATH


#tesla #xpeng #lucid #luciddream #nio #rivian #nikola #samochodyelektryczne #samochody #gielda
  • 11
@anonimowy_programista: nieźle, nikola $6 xD A pamiętam jak się wykłucałem z jakimś baranem że to raczej vapourware jakieś kilka lat temu (z dwa, trzy, w każdym razie przed aferą)

Sytuacja wtedy była ewidentna bo debile odpalili fancy stronę z zamówieniami gdzie nawet nie sprawdzali karty kredytowej xD Sam zamówiłem 20 ciężarówek dla Johna Smitha na jakiś adres w Beverly Hills 90-210. A potem przyszło toczenie ciężarówki z góry i jakoś poszło.
@lanoly: z Tesli? Gdyby nie zawirowania z Twitterem i makro, to Tesla pewnie była by obecnie w granicach $1100.

Czy to sobie zdajesz sprawę, że Tesla rosnąca obecnie średnio +50% rocznie (w zeszłym roku 80%), ma Annualized Q1 P/E na poziomie ~69x?

A dalsza kompresja postępuje...

Gdzie Apple mając P/E ~= 24x

Apple's revenue growth for fiscal years ending September 2017 to 2021 averaged 11.8%.


Tesla właśnie odpaliła 2 dodatkowe fabryki.
@lanoly: doprecyzujmy, co nazywasz cały sektor? Czy chodzi Ci o automotive, czy chodzi Ci o firmy produkujące elektryki? Czy chodzi Ci o growth stocks? Firmy technologiczne?

sugerujesz że twitter trzęsie całym sektorem.


sugeruje, że nie mała cześć inwestorów Tesli martwi się tym, czy Elon nie przesadzi z zapożyczaniem się pod zastaw swoich akcji Tesli, czego skutkiem mógłby być Margin Call Elona.

Natomiast napisałem:

Tesli? Gdyby nie zawirowania z Twitterem i makro