Wpis z mikrobloga

@DAS_REICH: To znaczy że znając taki kupiony a niewykorzystany klucz- mogę nim aktywować system na innej maszynie? Czemu nie zostaje on wykorzystany od razu? Bez aktywacji też jest ważny? Czy jest wielokrotnego użytku? Zawracam dupę, ale sam się prosisz pisząc ciekawe rzeczy.
@DonRzoncy: Tak naprawdę to klucz taki zwykły na 1 PC można wykorzystywać wiele razy ale kiedyś zostanie zablokowany ( ͡° ͜ʖ ͡°), tylko MS wie kiedy. Oczywiście jest to wbrew licencji i niezgodne z prawem

Co do Bierdonki to na pewnie mają serwer aktywacji, czyli serwer, do którego łączą się taka kasa fiskalna (de facto jest to zwykły windows 10 pewnie) i tam się aktywuję. Taką licencją
@MichuB: Urządzenia medyczne byłbym w stanie zrozumieć, jednak system microsoft jest zamknięty więc (teoretycznie) bezpieczniejszy. Jeśli chodzi o użycie Windows CE to wiem m.in. o automotive i CR'kach wstawianych do Microsoft, bo klient coś chciał, a nie da się tego zrobić bo są ograniczenia w Windows Core ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziwi mnie to, że ktoś chce dopłacać do licencji do takiej banalnej rzeczy jaką jest kasa
@AtlantyQ: Ale wiesz, że to tylko wybór developera aplikacji jaki system operacyjny wybierze,
Równie dobrze mogłoby to na Androidzie działać jakby się ktoś zgłosił z takim oprogramowaniem.
Klientowi zależy tylko na tym żeby dane rozwiązanie działało stabilnie i bezproblemowo, a na czym to chodzi to mało istotne

E: chyba że IT Biedy narzuciło OS, bo takie coś też może być
Ale wiesz, że to tylko wybór developera aplikacji jaki system operacyjny wybierze,


@MichuB: Wiesz, jednak w jakiś sposób opracowuje się wymagania klienckie które później tłumaczy na wymagania systemowe. Od strony Biedronki za pewne też ktoś bardziej techniczny omawiał ten temat i wiedział, że będą musieli bulić za licencje na system operacyjny. No ale może to tylko mnie to dziwi i robię wielkie oczy, bo całe życie robię pod linuxem takie rzeczy
@AtlantyQ: przecież do rozwiązań korporacyjnych licencja na Linuxa też jest płatna,
wiele korporacji ma umowy zbiorcze z Microsoftem, w których na bank nie płaci się takiej kasy jaką płaci się za jedną licencję do domowego rozwiązania, poza tym IT zarządza takimi końcówkami zbiorczo co ułatwia życie znacznie