Wpis z mikrobloga

W domu rodziców muszę pomalować pordzewiałe ogrodzenie (ponad 100m). Jest to druciana siatka w takich ramkach z kątowników. Widzę sporo rdzy i kilka warstw farby. Wszystko się łuszczy. Zacząłem rzeźbić skrobakami i szczotką drucianą, ale widzę, że sporo roboty z tym będzie. Czy kątówka ze szczotką drucianą dałaby radę? Może jakaś z regulacją obrotów była by odpowiednia, aby silnik nie zaczął się natychmiast grzać?

#remont #budownictwo #remontujzwykopem
jarecki123 - W domu rodziców muszę pomalować pordzewiałe ogrodzenie (ponad 100m). Jes...

źródło: comment_1652248745rNd6zLkEaT2W9IFLJ109XY.jpg

Pobierz
  • 70
@jarecki123: dasz radę, zejdzie Ci trochę czasu na to szlifierką, ale i tak będzie dużo szybciej i lepiej niż ręcznie. sam czyściłem(do gołej blachy) tak stary płot kilka lat temu, ale potem jak został pomalowany to farba nadal świetnie się trzyma. Ja czyściłem szlifierka + najgrubsza tarcza do szlifowania + te nasadki druciane na szlifierkę, a i moja szlifierka nie miała regulacji obrotów :)
@jarecki123: o to jeszcze gorzej niż u mnie, bo ja miałem płot samodzielnie robiony i spawany w latach 70-80 z takich prętów jak zbrojeniowe i to czyściłem. No silnik szlifierki może mieć z tym problem - trzeba regulacje obrotów oraz robić przerwy
@jarecki123: jak farba się łuszczy to wypozycz myjke typu Karcher z duszą turbo. Odejdzie wszystko co luźne a nawet wiecej. Później smarujesz chemia do rozpuszczania farb i znów myjka. To co zostanie usuniesz szlifierka.