Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady, a mianowicie właściciel mieszkania napisał mi sms, ze od przyszłego miesiaca musi podnieść odstępne o 100zł ale umowa jest wypisana na czynsz oraz na okres czasu i bez żadnych wzmianek o tym, że może sobie cokolwiek podnieść. Jak to wygląda naprawdę? Nie chcę rozwiązywać tego po chamsku pisząc żeby sie nie zesrał, bo ma moje 2k kaucji i chciałbym je odzyskać w całości. #porady #prawo #mieszkanie #wynajem #pytanie #warszawa #pieniadze
  • 9
@Kaletnik: Zgodnie z art. 8a Ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, Właściciel może podwyższyć czynsz albo inne opłaty za używanie lokalu, wypowiadając jego dotychczasową wysokość, najpóźniej na koniec miesiąca kalendarzowego, z zachowaniem terminów wypowiedzenia.
Dodatkowo Termin wypowiedzenia wysokości czynszu albo innych opłat za używanie lokalu wynosi 3 miesiące, chyba że strony w umowie ustalą termin dłuższy.
Wypowiedzenie to powinno być dokonane na piśmie pod
@czykoniemnieslysza: Tak. Zapisy w umowach najmu, niezależnie od czasu ich trwania i kreatywnej twórczości ich stron, są podrzędne wobec ustawy, a ta o prawach lokatorów jest dosyć agresywna pod względem regulacji. Ta część o podwyżkach czynszu jest jednym z takich parametrów gdzie ustawa się #!$%@? w wydawało by się prostą i oznaczoną czasowo umowę.