Wpis z mikrobloga

Zastanówcie się czy ludzie będą mieli pieniądze na rzeczy które nie są niezbędna do życia!!!

Ida ciężkie czasy, takie jakie nawet nasi rodzice nie pamiętają...oczywiście, że dalej będzie postawa zastaw się a pokarz sie, tylko że nie będzie za co
Zastanówcie się czy ludzie będą wyjeżdżać, latać na wakacje, chodzić po restauracjach, grać w kasynach, w sumie to już to robią kupując meme Stocki...
Cała turystyka, branża rozrywkowa jest spisana na straty w najbliższym czasie
Chyba, że uważacie ze poluzują restrykcje, albo że woja się skończy niebawem... To powodzenia

Tu bonusik dla tych co czytają do końca
Obserwujcie American Express AXP. US, jest na samej górce!! Pięknie poleci w dół

To nie porada inwestycyjna, głośno myślę
#gielda #inwestycje #ekonomia
  • 14
@Byku_of_wall_street: Głośno myślę - jeśli ludzie nie będą mieli sami za co kupować to nie będą kredytować się po kule, byle tylko kupić najnowszego iPhone'a, czy torebkę Gucci? Wtedy firmy takie jak AXP powinny zyskiwać.
@JC97:
Zgadzam się tylko, że Amerykanie za chwilę już nie beda mieli gdzie się zapożyczyć
Już od dawna lecą na kredyt i to gruby!
Każdy myślą, że konsument jest silny a tononsens, uzywali kart kredytowych jak wariaty, bo byli przyzwyczajeni do dobrych czasów
Widziałeś jakie ja koszta kart kredytowych? Teraz za każde 10 000 dolarów na kredyt musisz robić rok na odsetki, pasuje Ci?
Także poczekaj chwile i będzie to 2
@Byku_of_wall_street: Mi nie pasuje, dlatego nie mam nic na krechę. Mam natomiast znajomych, którzy mimo dobrych zarobków żyją od 1 do 1, a jeszcze mają karty kredytowe i zapożyczają się u znajomych. Rozumiem jak łatwo jest się przyzwyczaić do dobrobytu i jak trudno jest potem zacisnąć pasa. Na takich instynktach robi się potem pieniądze. W USA zdaje się, tak jak piszesz, jak nie masz długów jesteś dziwny ( ͡° ͜
@Krupier:
Jak to jakie?
Np. W Chinach
Wiesz od kiedy się zaczęło robić na poważnie?
Wtedy kiedy w Chinach zaczęła się historia o Evergrande o im podobnym
Padła im deweloperka i to od razu odczuł cacy świat, bo to potężna gospodarka, która wszystko produkuje i exportuje
Także nawet teraz jak mają lockdown to mega oddziałuje na cały glob
To jest jeden organizm, jak w jakimś miejscu jest zator to grozi to
@Arriva:
Zaczynamy już, teraz
Nie ma siły, żeby inflacja zmalała, chyba, że FED by załatał dziurę tak jak trzeba, to wtedy jak najbardziej, ale po,takim ruchu to po giełdzie i gospodarce

Skoro FED mów, że chcą przywrócić inflację do poziomu 2% to, mogą w ogóle nie kłamać
Tylko,że wtedy gospodarka nie istnieje, bo tak zadykalniw trzeba podnieść stopy
Tak czy inaczej załatwili to tak, że bez kryzysu się nie obejdzie
I
@Arriva:
Poprawa będzie jak wszystko jebnie
Trochę trzeba bedzie potrzymać społeczeństwo przy biedzie (to nie farmazony)
Czemu?
Bo w takim czasie zgodzisz się na rzeczy, na które w innym czasie byś się nie zgodził
Już Ci mówię jak to będzie wyglądało
Oj, biedny nie masz co jeść, za co żyć?
Pomożemy Ci ale....
I w tym momencie zgadzasz się na totalnie wszystko
Dostanie się jakieś benwfity, pewnie będziesz musiał ściągnąć jakąś