Wpis z mikrobloga

Czołem,

naszła mnie ochota na Grande Punto 1.9 JTDm 130 KM. Znalazłem zadbaną sztukę (przynajmniej na zdjęciach), przebieg potwierdzony niecałe 160000 km, ale brak historii ASO Fiat tak naprawdę, 5 właścicieli, auto krajowe. Od wczesnego przebiegu zrobiony chiptuning na 160 KM i 360 Nm. Skrzynia i turbo ponoć fabryczne, niecałe 30 tys. temu wymienione sprzęgło i dwumas (ale to podobno, bo bez żadnych papierów na to).

Auto ma 16 lat, z jednej strony silnik trwały, ale z drugiej strony ma się tam co psuć z osprzętu, no i skoro tyle osób jeździło po chiptuningu, to mógł on nie mieć łatwego żywota.

Do rzeczy - czy przy tym przebiegu może wybić kwestia skrzyni biegów (M32) bądź też coś innego co mogłoby uderzyć mocniej w kieszeń?

#auta #samochody #motoryzacja #fiat
  • 13
@novemberjuliet: jak dla mnie to nie było 1.9, 1.4 tjety były i to chyba nawet fajniejszy silnik niż 1.9 jtd, bardziej podatny na mody (w AGP ma nawet 180km) mój jest z Niemiec, tak, 1.9, według mnie seria, ale nie hamowałem go nigdy, u mnie 6 lat, zatarłem turbo ale z własnej winy, bo gdzieś udało mi się przedziurawić miskę olejową i dopiero zauważyłem jak było po wszystkim i ostatnio zaczęła
@novemberjuliet: a to byłem przekonany, że u nas nie było, bo wszystkie które były jak kupowałem były z importu. u mnie tak, choć to m32, wymieniłem olej sam z siebie z rok, półtora temu ;)