Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki i Mirabelki,

Coraz częściej na wykopie (ale dotyczy to również innych zakarmarków internetu, żeby nie było) przewija się katastroficzna wizja świata. Wojna, inflacja, przestępstwa, wielkie resety, wcześniej covid i inne zarazy włącznie z obecnym rządem. Mimo wrzucenia na czarną listę mnóstwa szkodliwych tagów, dalej wypływają wiadomości, które długofalowo wpływają na moją percepcję dotyczącą wszystkiego, co mnie otacza. Oczywiście, nasuwa się pytanie - to po cholerę to oglądasz? Niestety nawet nie oglądając za często telewizji czy nie czytając śmieciowych artykułów pewne rzeczy tak czy inaczej do mnie docierają - taki urok obecnych czasów. Komentarze pod losowymi artykułami z reguły wieszczą najgorsze możliwe scenariusze, szczególnie w kontekście naszego pięknego kraju.

Dlatego chciałbym zapytać Was, tak na chłodno i niekoniecznie w odniesieniu do konkretnych tematów - bardziej w stosunku do własnego życia.

Czy wierzycie, że przyszłość może być lepsza? Że mimo wszystkiego co się dzieje, Wasze spojrzenie na świat jest dość optymistyczne? I przede wszystkim, czy macie nadzieję - czyli coś, czego bardzo obecnie brakuje?

#przemyslenia #swiat #polska
  • 1