Wpis z mikrobloga

#rock #metal #postblackmetal #paganmetal #folkmetal
#cultowe (865/1000)

Agalloch - Black Lake Niðstång z płyty Marrow of the Spirit (2010)

Uwielbiam! Jeden z moich ulubionych numerów. Od "tajemniczego" intro z bębnami gdzieś w oddali, przez "zwrotki" z zapadającą w pamięć melodią gitar (fajnie się uzupełniają w różnych interwałach), przez klawiszową część instrumentalną, która przywodzi na myśl jakieś progrockowe koncertowe improwizacje, no i kończąc na bardziej metalowym outro.

W ogóle ciekawe są te "zwrotki" - pierwsza śpiewana jakby szeptem to głosy topielców z tytułowego jeziora. Druga bardziej wywrzeszczana, to głos rzucającego klątwę Niðstång na wody tego jeziora (praktykowaną wśród przedchrześcijańskich ludów germańskich i nordyckich).

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #rock #metal #postblackmetal #paganmetal #folkmetal
#cultowe (865/1000)...
  • 5