Wpis z mikrobloga

Mireczki, bo już dostaję oczopląsów od czytania tych wszystkich for gdzie ludzie hejtują sprzęt, który przeciętny zjadacz chleba oceni jako zajebisty, a polecają tylko akcesoria za miliony monet, bo nie wolno brać tańszych...
Chodzi o oświetlenie do roweru. Potrzebuję na trasy miejskie i leśne, głównie w dzień, ale zdarza mi się też jeździć po zmroku. Jeżdżę rowerem raz w tygodniu, może dwa. Moje trasy nie przekraczają 100 km. Może kiedyś się to zmieni, ale pewnie nie prędko. Chciałbym jakieś przednie światło za około 100 zł, tylne za około 50 zł (no chyba, że coś na prawdę będzie dobrego jeśli dopłacę przysłowiowe "dwie dychy"). Polecicie coś? Najlepiej by można było ładować wsadzone akumulatorki bezpośrednio w latarce, bo nie mam osobnej ładowarki. Akumulator wbudowany też ujdzie pewnie, ale chyba lepiej wsadzić jakieś 21700 i ładować(?), czyli wymienne akumulatorki.
Myślę nad Lumintop B01, ale martwi mnie to, że to światło na boki za bardzo nie świeci, raczej w przód. Poza tym myślę, że latarka idealna.
Na tył myślę nad Knog PLUS lub Prox Minor.

Polećcie jakieś swoje sprawdzone modele. Z góry dziękuję.
#latarki #pytanie #rower #akcesoriarowerowe
  • 13
@Skromniacha: Ja mam z przodu Prox Crater a tyłu Prox Minor.
Jestem zadowolony. Używam od około 2 lat. W Craterze akumulatorki można dokupić/ wymienić.
Minor też spoko, jednak w zimie (2 rok użytkowania) dość szybko straszyła niebieska dioda oznaczająca rozładowanie ale nie zgasła mi lampka nigdy - może to normalka - nie mam odniesienia do innych. Doładowywałem i tyle.
Kupiłbym jeszcze raz.
Tu masz recenzje. Kontrowersyjna postać ale spoko :) https://www.youtube.com/watch?v=e_lqkvTT_TM
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fimino: o 22.00 godz. ciemno robi się tylko w okolicach 22 czerwca. To po pierwsze. W lesie ciemniej jest znacznie wcześniej tym bardziej jak jest liściasty. To po drugie.
@Skromniacha: jeśli chodzi o latarki to do 800 lumenów w spokojnosci wystarczy. Warto zastanowić nad regulacją wiązki. Druga rzecz - akumulator 21700 zawsze spoko. Akumulator o pojemności 5000mAh 10 lub 15 A fajna sprawa a docenisz go jak pozostanie mu mniej
@fimino: Mordeczko, jeździłem jesienią i wczesną wiosną na gównolampkach i tylko się wkur*iałem, bo nic nie widziałem. Nadszedł czas na zmianę. Ten czas nadszedł teraz. A inni nie wiem po co kupują, może chcą być fajni, a może zabezpieczają się na przyszłość jeśli im coś odwali i wybiorą się na wyprawę nocną.

@silverhand1: światło do oświetlenia, bo takie bym był delikatnie widoczny to mam

@ruffio: jakiś przykład latarki masz
@Skromniacha: Moc jest baardzo duża, kupiłem są z myślą o jeździe w lesie po nocy i o ile jeszcze nie testowałem w takich warunkach, to myślę że na luzie da radę. Na podstawie obserwacji w mieście snop światła bardziej skupiony na przodzie ale boki też trochę oświetla. Jak z baterią to nie wiem, mi w ~2h używania zaczęło świecić że ma 50% ale ile serio by trzymała nie mam pojęcia. Ogólnie