Wpis z mikrobloga

@dzana: Ustawienie to zawsze indywidualna sprawa ale tak nisko to az ciezko uwierzyc zebys nie czul bolu w nadgarstkach po dluzszej jezdzie :)

Jak ci sprawuje climb pro w garminie? Bo ja mam wrazenie ze jak nie trzymam idealnie kursu (mam wylaczona aktualizacje trasy) to im dalej po sladzie tym bardziej sie to rozjezdza.
Przykladowo: mam gpx na 50km trasy. Po 20km musze zrobic objazd bo remont drogi, omijam i wracam
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: właśnie sie dowiedziałęm o tej opcji od Ciebie. Mam go od niedawna i jeszcze nie ogarnąłem do końca wszystkich funkcji. Ale sprawadzę na pewno.

Co do klamek to możesz mieć rację. Ustawiałem pod siodełko podniesione do góry, a w sumie najwięcej hamuje się przy obniżonym siodełku na zjazdach - wtedy ciało i ręce są inaczej ułożone. Ale na razie nie mam problem z bólem nadgarstków.
@siona: sciąłem, ale nie o 4km

Opona to Maxxis Dissector 2.4" 3C/EXO/TR - na razie nie mam zastrzeżeń, ciężko mi też porównywać, bo nie miałem wcześniej doczynienia z porządnymi oponami. Parę razy na błocie zaliczyłem mocny uślizg gdzie wydawało mi sie, że powinienem spokojnie przejechać, ale to może też kwestia większych prędkości na tym rowerze.

Co do hamulców to tam są Daore mt-420 i klamka w nich jest jeszcze dosyć duża,
mt-510, są juz dużo mniejsze i mają serwo albo na slx


@dzana: zmień na 7120 na przód i 7100 na tył (SLX) bardzo fajnie działają

Maxxis Dissector 2.4" 3C/EXO/TR


właśnie założyłem na tył taką tylko exo+ ale jeszcze nie jestem przekonany - muszę kombinować z ciśnieniem bo na razie nie trzyma jakbym chciał.

Da się podjeżdżać, z góry zapieparza aż miło, w miejscach gdzie zazwyczaj się zsuwałem, teraz przelatuję na pełnej
@dzana: ja dopiero zaczynam zajawkę, kupiłem używanego Cube i powoli doprowadzam go do porządku. Zmotywowałaś mnie żeby przed pracą zrobić pare kilometrów bo może nie mam zdalnej pracy, ale mam ją dość blisko i mogę pójść godzinkę później i też nie będzie tragedii. Dzięki Mirosławie, pozdrawiam cieplutko. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1652782225ZJ4L5cjjbK6KOrVNCJsTTb.jpg
ciekawe skąd wziął na to pieniążki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@haxxx: wstawałem wcześniej, pracowałem dłużej ( ͡ ͜ʖ ͡)

A tak poza tym, to dowiedziałem się niedawno, że jeśli chodzi o rowery tego typu, z pełnym zawieszeniem to jest to raczej rower budżetowy xD
@dzana: ja właśnie myślę czy nie sprzedać sztywniaka i kupić fulla, ale wlkp here więc full na lasy i pagórki to będzie przerost formy nad treścią raczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@haxxx: po płaskim terenie też się dużo wygodniej jedzie, ale pełnię możliwości wykorzystasz dopiero na zjazdach usianych korzeniami i kamieniami.
W bardziej płaski teren szukałbym pewnie fulla w geometrii xc ze skokiem amortyzatorów 100cm
Norco Fluid


@haxxx: Przy obecnych to ok 8k za taki rower, to nawet spoko cena. Najmniej to się teraz opłacają właśnie tańsze rowery, bo tam jest duże zapotrzebowanie. Ostatnio widziałem za 3700 hardtaila na Suntour XCM i korbie na kwadrat XD.

@dzana: Ile waży ten rower?
@ArtoWski: bo producenci wrzucają najtańsze rzeczy mając nadzieję, że trafią na kupca który niespecjalnie się zna i nie zwróci uwagi na takie rzeczy jak korba, hamulce czy koła.

Jak ja szukałem roweru to większość miała zazwyczaj hamulce mt200 albo tektro. Rower za 10 tys. stworzony do jazdy po górach i ciężkim terenie z hamulcami, które hamują gorzej niż v-braki w moim 10 letnim rowerze.
@dzana: EJ MT200 NIE SZKALUJ. Założyłem se z tarczą tektro, porządnie oczyszczoną brake cleanerem i nie mam problemu, żeby rower postawić tym hamulcem. Bardzo fajnie hamuje. Chociaż podobno z dedykowaną tarczą Shimano jest.. Gorzej xD. Tylko, że ja mam masę 70kg, pewnie powyżej tego będzie wyraźnie gorzej.

16kg.. Masa to jest jedna z niewielu rzeczy, która mnie zniechęca do fulla.
No i jeszcze kwestia napędzania się. Na swoim HT jak cisne
@ArtoWski: też jakoś bałem się tego bujania, ale w ogóle mi to nie przekszadza. Nie czuję, żeby mi to jakoś bardzo moc zabierało. Co więcej, na kamienistych podjazdach podjeżdża się lepiej, bo koła mają cały czas przyczepność.
Najbardziej czuć bujanie jak chce się na stojąco przycisnąć, ale mi się jakoś rzadko zdarza - raczej wolę płynną jazdę na siedząco.

@haxxx: w tamtym roku dało się kupić scotta sparka za 9300,