Wpis z mikrobloga

W ogóle to słyszeliście wieści, że w roku AD 2022 na wesele w kopercie nie wypada już dać mniej niż 1000 zł za parę? Co jeszcze ciekawe przed covidem ciepłe dania były podawane nawet po godzinie 3:00 a człowiek zawsze wracał z wypchanym brzuchem, że ledwo mógł oddychać. Natomiast w zeszłym roku będąc na 3 weselach doświadczyłem głodu, ludzie żartowali żeby kebaba zamówić, ostatnie (tj. drugie) ciepłe danie o 22:00 xDD Ponoć ceny w tym roku tak poszły w górę, że nawet jak każda para da 1000 zł to się impreza nie zwróci.
#wesele ##!$%@?
Instynkt - W ogóle to słyszeliście wieści, że w roku AD 2022 na wesele w kopercie nie...

źródło: comment_1652773628W3lTgboUdP2FSu7KRhEVMG.jpg

Pobierz
  • 12
W ogóle to słyszeliście wieści, że w roku AD 2022 na wesele w kopercie nie wypada już dać mniej niż 1000 zł za parę?


@Instynkt: Nie. A z tego co opowiadali ci którzy robili jeszcze w tamtym roku wesela, to koperta 1000 zł raczej się nie zdarza nie licząc chrzestnych. Skoro w 2021 koperty w okolicach 500-700 zł były normą, to nawet teraz dokładając stówkę czy dwie do każdej, normą nie
Nie. A z tego co opowiadali ci którzy robili jeszcze w tamtym roku wesela, to koperta 1000 zł raczej się nie zdarza nie licząc chrzestnych. Skoro w 2021 koperty w okolicach 500-700 zł były normą, to nawet teraz dokładając stówkę czy dwie do każdej, normą nie stanie się 1000 zł. Więc bajki wymyślasz.


@southlander: Porównaj ceny 2021 vs 2022, podpytaj ile kosztuje talerzyk teraz, spokojnie wszystko poszło o 30% w górę,
@southlander: @Instynkt: ja nie wiem skąd wy bierzecie gości, u mnie to Ci co z góry mówią, że nie przyjdą dają 1000 w kopercie przy wręczaniu zaproszeń. Oczywiście nie liczę, że cokolwiek się zwróci bo nie o to chodzi, ale płacąc za talerzyk po 400zł za osobę liczyłam właśnie na "zwrot" 500-600zł od pary, a tu zaczyna się od 1000 i sama się dziwie.
spokojnie wszystko poszło o 30% w górę, to nawet po restauracjach widać. Do ceny talerzyka zawsze się coś dorzucało.


@Instynkt: No to teraz przekalkuluj. Ubiegłoroczny talerzyk 250-300 zł, o 30% w górę, to jest 325-390 zł. 325-390 zł x 2 osoby, to 650-780 zł na parę, nawet jak tę stówkę dorzucisz to wciąż nijak Ci nie wyjdzie minimum na poziomie 1000 zł.
@goferek: ototo, ale mnie to mierzwi cały ten weselowy #!$%@? z kopertami
nie stać mnie to nie robię inprezy i nie liczę że ktoś mi odda w kopercie (°°
mało tego, teraz podobne zasady są na chrzcinach i komuniach
...tylko czekać, aż stypy też będą płatne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Instynkt: #!$%@?, na ciekawe wesela chodzisz w takim razie. Każdy daje do koperty tyle ile może i uważa za stosowne, mam w tym roku swoje wesele i koszt talerzyka w mieście wojewódzkim w fajnym miejscu to 250 zł. Sprawdzałem kilka sal/restauracji i raczej talerzyk nie przekraczał 300 zł.
@Instynkt: Zgadza się, koszty wesela poszły mocno w górę i obecnie takie lepsze sale (nie jakieś remizy czy domy weselna na wsi) liczą minimum 370-400zł za talerzyk, mówię o Wrocławiu bo tu pomagam obecnie w organizacji wesela siostry, ale pewnie w każdym większym mieście to wyglada podobnie. A to nie wlicza nawet ciast i napoi.

Natomiast, na wesele powinien się decydować tylko ten kogo na to stać. Nie masz na to
@Podlaski_warmianin: Na pewno da się zrobić i za taką cenę, ja się wypowiadam za Wrocław i tutejsze sale, gdzie 320 to takie minimum, bez ciast, alkoholi, napoi i dodatkowych „stołów”. Mojej siostrze za talerzyk z poprawinami wychodzi 410zł. Do tego ma ciasto 60zł za osobę i alkoholi i napojów wyszło ok.70zł za osobę. Razem 540, a to nie wlicza noclegów, kosztów zespołu, fotografa, fotobudki czy sukni itp. Budżet ma 120k na