Wpis z mikrobloga

Jak sobie przypomnę że jako osiemnastolatek na pierwszych wyborach zagłosowałem na Korwina to aż mnie ściska z żalu i swojej głupoty xD Jako marne usprawiedliwienie tego głupiego czynu mogę tylko napisać że gówno wiedziałem o świecie i myślałem że obietnice obniżenia podatków załatwią wszystko a ja dzięki temu będę milionerem i będę dużo zarabiał, w sumie pamiętam że cała szkoła wtedy jarała się Korwinem i jego "punchami" i "zaoraniem" niby innych osób xD Teraz chłop jest przed trzydziestką i mogę tylko powiedzieć że słowa rodziców się sprawdziły. "Z Korwina i Konfederacji się wyrasta". Miał ktoś podobnie x lat temu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#korwin #konfederacja #polityka #polska #4konserwy #neuropa
Kadet20 - Jak sobie przypomnę że jako osiemnastolatek na pierwszych wyborach zagłosow...

źródło: comment_1652862542wdaNL7QX9Jhww1papt0i2f.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
Przecież masz post wyżej xD


@Logika_wykopu: Miałem na myśli oczywiście ludzi popierających zadaną tezę (czyli OPa i jego popleczników). W sumie nie wiem jak można to było inaczej zrozumieć, no ale tęcza w avatarze wiele wyjaśnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czego próbowali też rodzice opa i większości z nas, a jak się to skończyło masz we wpisie


@Choir: No ale ja też bym nie dojrzał, gdybym nie był konfrontowany z innymi, bardziej przystającymi do rzeczywistości ideami. I tak siedzą w bańce, niech chociaż na wykopie poczytają coś pożytecznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kryspin013 @aegispolis zrozumcie to, że poglądy gospodarcze Korwina nie są jego, on ich nie wymyślił, tylko je przejął i propaguje, to są wszystko jest na podstawie prac ekonomistów Mengera, von Hayeka, von Misesa, Friedmana, Rothbarda, Pan Mikke nie wpadł na to, że np. rynek powinien kontrolować cenę i produkcję a każde działanie mające go ograniczać powoduje jakieś zaburzenia niekorzystne dla całego społeczeństwa rynkowego, albo to, że im większy budżet państwa tym mniej
  • Odpowiedz
@Kryspin013: "Byłby to doprawdy stan groteskowy, gdybyśmy najpierw płacili wszystkie podatki, a potem ustawiali się w kolejce po to, żeby na zabezpieczenie egzystencji otrzymać z powrotem od państwa własne środki." - to są słowa Ludwika Erharda, człowieka który postawił na nogi zrównane z ziemia Niemcy po 2 WŚ, no ale ty to nazwiesz głupim wolnorynkowym korwinizmem
  • Odpowiedz
"Byłby to doprawdy stan groteskowy, gdybyśmy najpierw płacili wszystkie podatki, a potem ustawiali się w kolejce po to, żeby na zabezpieczenie egzystencji otrzymać z powrotem od państwa własne środki." - to są słowa Ludwika Erharda, człowieka który postawił na nogi zrównane z ziemia Niemcy po 2 WŚ, no ale ty to nazwiesz głupim wolnorynkowym korwinizmem


@zalogowany_user: #!$%@?, ziom. Mógłbyś odpisywać na temat a nie dyskutować sam ze sobą? xD

Zaczepiłeś mnie
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

A sam rodzinę próbowałem przekabacić na korwina głosząc #!$%@? wolnego rynku


to co gada korwin na temat gospodarki to nie są jego pomysły, on nie wymyślił idei wolnego handlu i wolnego rynku, po prostu nie utożsamiaj liberalizmu gospodarczego z korwinem
  • Odpowiedz
@zalogowany_user: Tej mordo, ale ja dobrze wiem, czym jest ASE. Wiem też, że odrzuca sprawdzenie empiryczne. A wiesz dlaczego? Bo w praktyce nie działa xD

Ale i tak nikt tu o tym nie dyskutował, więc nie mam pojęcia skąd ci sie to wzięło. Pochwalić się chciałeś, że poznałeś źródła? Teraz jeszcze idź je poczytaj, to ci Korwin przejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aegispolis:

A co ma liberalizm gospodarczy wspólnego z ASE i tym, co mówi Korwin? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


ma wspólnego wiele bo ASE promuje rozwiania liberalne, jak najmniejszą interwencję rządu w rynek, a część ludzi błędnie myśli, że to pomysły korwina bo korwin tak mówił, więc są to korwinizmy czyli pewnie jakieś głupoty

Przecież on gardzi liberalizmem, podobnie jak i cała Konfederacja xD


o wolność martwi się
  • Odpowiedz
@aegispolis: nie, to ty nie wiesz o czym mówisz, ASE jest liberalne gospodarczo i wolnorynkowe bo jeszcze raz powtarzam jej twórcy zalecają dbanie o ochronę własności prywatnej, stawianie na osobistą wolę jednostki tym samym sprzeciwiają się nadmiernej interwencji rządu w mechanizmy rynkowe, pierwszy raz muszę wklejać screen z wiki bo ktoś jest byt leniwy by się czegoś dowiedzieć ¯\_(ツ)_/¯
zalogowanyuser - @aegispolis: nie, to ty nie wiesz o czym mówisz, ASE jest liberalne ...

źródło: comment_1653140272NZOPL6Wlhi3kSTxipgQu3s.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zalogowany_user: ale jest doktryna gospodarczą liberalna i jest doktryna ase, które są w ogóle czym innym. Przede wszystkim jedno podlega sprawdzeniu doświadczalnymu, a drugie nie. Wiedziałeś o tym?
  • Odpowiedz