Wpis z mikrobloga

@Zgrywajac_twardziela: generalnie rynek indie shooterów ma się chyba obecnie lepiej, niż kiedykolwiek. Jest dużo dopiero powstających, lub mało znanych tytułów, które wyglądają świetnie, a i content też mają nawet spoko, a mało kto o nich słyszał.
Tu jest tego sporo:
https://youtube.com/user/Bluedrake42

Chyba bardziej mnie martwi ostatnio tendencja gier, do bycia w wiecznej becie, albo wiecznym early accesie.
Niemniej małe studia są małą iskierką w tunelu na zobaczenie czegoś nowego i ciekawszego
@deton24:

generalnie rynek indie shooterów ma się chyba obecnie lepiej, niż kiedykolwiek. Jest dużo dopiero powstających, lub mało znanych tytułów, które wyglądają świetnie, a i content też mają nawet spoko, a mało kto o nich słyszał.

Tu jest tego sporo:

https://youtube.com/user/Bluedrake42

Nie przeczę, że jest sporo takich projektów, jednakże dobrych gier z nich wychodzi tyle co nic, z takich prawdziwych indie hitów FPP to tylko Ghostrunner kojarzę. Reszta to właśnie takie
@Zgrywajac_twardziela: to, że coś się sprzeda lepiej, czy gorzej, niekoniecznie świadczy, że gracze tego chcą czy nie, tylko kwestią marketingu, i tego że nowej marce zazwyczaj ciężej na start na rynku. Jak masz wiedzieć czego naprawdę chcesz, jeśli tego nie spróbujesz.

Tutaj moja lista mniej znanych rzeczy, niekoniecznie Indie, które mnie interesowały, ale zwyczajnie jest tego za dużo, by wszystko obadać

Batalion 1944
Insurgency
Brainhead 2
Battleground 2
Operation 7

Enemy
@deton24:

to, że coś się sprzeda lepiej, czy gorzej, niekoniecznie świadczy, że gracze tego chcą czy nie, tylko kwestią marketingu, i tego że nowej marce zazwyczaj ciężej na start na rynku. Jak masz wiedzieć czego naprawdę chcesz, jeśli tego nie spróbujesz.

I tak i nie, wydawcy nie chcą inwestować w nowe pomysły, bo tych gracze nie kupują i koło się zamyka.


Tutaj moja lista mniej znanych rzeczy, niekoniecznie Indie, które mnie
@Zgrywajac_twardziela: miło trafić na specjalistę w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, rozchodzi się o ryzyko inwestycji. Wydaje mi się, że za bardzo skupia się teraz na maksymalizacji zysków tu i teraz (co zresztą jest jedną z przyczyn wypuszczania nieskończonych gier), zamiast patrzeć na rozwój nowych serii długofalowo.
Mam na myśli, że nie od razu jakiś tytuł musi osiągnąć kasowy sukces. Czasem to jest dopiero jakaś kolejna
@deton24:

miło trafić na specjalistę w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A no coś tam się o branży wie śledząc ją jakieś 20 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, rozchodzi się o ryzyko inwestycji. Wydaje mi się, że za bardzo skupia się teraz na maksymalizacji zysków tu i teraz, zamiast patrzeć na rozwój nowych serii długofalowo.

Mam na myśli, że nie od razu
@Zgrywajac_twardziela
Jak już jesteśmy przy krótkich opisach gier. Kiedyś jednego znajomka przemaglowalem z bardziej znanych tytułów i o to co mi napisał:

Insurgency - fajne ale to trzeba lubić bo to jest ten z tych trudniejszych do opanowania. Bliżej temu do ARMA niż COD / BF

Killing Floor 2 - mega zabawa jak się gra na 6 osób i na trudniejszych poziomach. Polecam bardzo. Gra nigdy nie nudzi.

Payday2 - wymaga ogarniętej