Wpis z mikrobloga

Hej

Update w sprawie rozliczenia zrzutki
https://zrzutka.pl/nj5szu

1. Wasze pieniądze są bezpieczne, bo zamrożone na koncie zrzutka.pl do czasu wysłania administracji serwisu oświadczenia od dyrekcji szpitala, czyli podpunkt nr 2 ze screena, bo to szablon od tej administracji portalu, a podpunkt nr. 1 to już im wysłałem. Szpital pewnie w ciągu 2-3 dni roboczych wyśle mi to oświadczenie

2. Kwestia kupna aparatu RTG. Tak jak wspominałem wcześniej, to dowiedzieliśmy się, że legalizacja sprowadzonego z zagranicy aparatu RTG na Ukrainie jest bardzo trudna. Szpital szuka aparatu już w kraju. Jeśli nie znajdą, to nie problem, bo istnieje już lista rezerwowa tego czego im brakuje, a jest dostępne.

3. Szpital chce mnie zarejestrować oficjalnie jako wolontariusza. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego, ale do przekazania mam zdjęcie i moje dane osobowe, ale to tak jako ciekawostka.

4. Jak już portal zrzutka.pl odmrozi pieniądze, to muszę przekazać te pieniądze na Ukrainę. Trzeba liczyć się z prowizją dla banku za przelew swift i przewalutowanie. Mam nadzieję, że western union albo coś w tym stylu nie zedrą za dużo.

5. A i płatność za wyposażenie na Ukrainie musi odbyć się z ukraińskiego konta, ale to raczej żaden problem. Przelew na konto szpitala lub do kogoś z pracowników szpitala i potem do mnie musi wrócić faktura i zdjęcia nowego sprzętu ¯\_(ツ)_/¯

Ogólnie jeśli akcja się uda i będę znał ukraińskie procedury biurokratyczne, to kto wie. Może w kolejnych latach będę prowadził kolejne zrzutki, które będą robić za formę napiwku dla mnie, który będzie kierowany na jakieś akcje charytatywne. Niekoniecznie w samej Ukrainie.

===============================
#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar
Aryo - Hej

Update w sprawie rozliczenia zrzutki
https://zrzutka.pl/nj5szu

1. W...

źródło: comment_16529907056IJo05vsxs4EmRenKZ7xP1.jpg

Pobierz
  • 5
4. Jak już portal zrzutka.pl odmrozi pieniądze, to muszę przekazać te pieniądze na Ukrainę. Trzeba liczyć się z prowizją dla banku za przelew swift i przewalutowanie. Mam nadzieję, że western union albo coś w tym stylu nie zedrą za dużo.


@Aryo: Wise.com bierze ~1%, a przy większych nawet kwotach około 0.5% prowizji. Używam od sześciu lat dla USD, CHF i EUR - są bezkonkurencyjni.

Nawet się nie zastanawiaj nad żadnymi pośrednikami.