Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Gawol_1: Skonczcie #!$%@? swoje kocopoly. AV1 to przelomowy kodek i musial zostac wprowadzony do prehistorycznej telewizji. W internecie obowiazuje od dawna i nikt kto ma wielkie bazy filmow nie wyobraza sobie obecnie zycia bez niego. Debile oderwani od pluga beda komentowac cos o czym nie maja zielonego pojecia. Uwazam, ze to co robi Kurski jest dobre. Wyprowadza tvp ze sredniowiecza i uzywa do tego nowych technologii.

@NielegalneKretowisko: Przecież wprowadzono H.265
A czy jest tu jakiś specjalista, który mi powie czy da się podłączyć dekoder do tv, ale przez złącze antenowe ? Tak jak zwykła antene ? Bo kurde mam fajny tv, ale kiedyś było spięcie w domu i tylko złącze antenowe działa :D euro złącza nie ma, żadne HDMI nie działa. Do tej pory na antenowym jechałem bo odbierało na samej antenie, teraz niestety dupa. Jest jakiś sposób czy na śmietnik ?
@Gawol_1: Nie zesraj sie, ile czasu o tym mowia i ile osob nie posiadadekodera/telewizora z dekoderwm w dzisiejszych czasach i jeszcze do tego daja dofinansowanie na telewizor.
@Gawol_1: Mam ponad 10 letnie Bravia. W nocy bezpośrednio z anteny odbiera 6 kanałów TVP, po włączeniu Ariva T760i ponad połowy kanałów nie ma, może trzeba odświeżyć, nie wiem. Lokalny dostawca internetu ma opcję kablówki i ze względu na rodziców może zakupię jakiś pakiet jeśli się okaże, że nie odbiera większości. Mnie to nie potrzebne, ale ze względu na rodziców.
Uwazam, ze to co robi Kurski jest dobre. Wyprowadza tvp ze sredniowiecza i uzywa do tego nowych technologii.


@NielegalneKretowisko: ale nikt nie mowi, ze przejscie na nowy kodek jest zle. Co jest zle to to, ze Kur(w)ski wymusil na krritv zeby to dotknelo tylko inne telewizje niz rzadowe, bo rzadowe moga zrobic to za rok dopiero.
@Gawol_1 może i cała sytuacja brzmi kontrowersyjnie, ale moim zdaniem, przy całej mojej nienawiści do TVP, w rzeczywistości nie jest aż tak źle:
- od ponad pół roku trąbią o tej zmianie, wysyłają alerty RCB, dali specjalny kanał żeby sprawdzić czy TV odbiera nowy standard
- DVB-T2 odbiera większość telewizorów kupionych w przeciągu ostatnich 10 lat
- jak ktoś ma starszy TV to pewnie i tak korzystał z dekodera, a nawet jeśli