Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@SixtyFour była tu kiedyś dyskusja co do nowych tv jedne miały DVB-T2 a inne choć model ten sam DVB-T2 HEVC i różnicy sie o 50zeta. I pytanie było czy to to samo czy nie, i niby to samo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pgrde: w 2015 roku to chyba tylko telewizory po 10 tysięcy miały DVB-T 2 h265. Normalnie tańsze modele to pojawiły się w roku 2017
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pgrde: ale na stronie producenta nie ma nic o obsłudze DVB-T 2 HEVC. Jest tylko chwytliwe samo HEVC czyli stare DVB-T z kodekiem HEVC bo i takie coś było.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pgrde: kanał testowy nie jest nadawany w DVB-T 2 hevc tylko w DVB-T 1 hevc. To testuje tylko obsługę hevc a nie nowy standard dvbt2 hevc. Techniczne na jednym multiplexie nie da się nadawać w starym DVB-T i nowym DVB-T 2 hevc i ktoś założył że jak będzie kodek hevc, to i na pewno też DVB-T 2. A tak nie jest.
via Android
  • 0
@SixtyFour
@Ramone
Jeszcze jedno: jest mux 4 a na nim jedna dostępna tv czyli polsatowskie Wydarzenia 24 , kanał 21 z Tarnowa
I one nadają w dvbt2 po nowemu i one działają poprawnie bez szarpania i pasków
Mux 1 i 2 nadawane po nowemu oraz testowy szarpią
Mux 3 i 8 leci po staremu czyli jest dobrze
Więc tv wspiera dvbt2 i HEVC , no chyba że mux 4 leci bez HEVC?
Przykro mi, ale niestety skończyły mi się pomysły. Rozmawiałem nawet z zaprzyjaźnionym serwisantem i on też się nie spotkał do tej pory z takim przypadkiem.