Wpis z mikrobloga

Sytuacja wygląda tak. Kupiłem 2 miesiące temu auto z ważnym OC w PZU do końca roku, tylko to OC jest na poprzedniego właściciela i czy w tym wypadku, gdy nie mam żadnego OC na siebie mogę po czasie stracić zniżki? Jeśli tak to po jakim czasie i ile?
#pzu #oc
  • 7
od dwóch lat mam OC, więc jakieś tam zniżki mam


@Byczek_:
To zachowasz te co masz i przy ewentualnej rekalkulacji je uwzględnią. Jeżeli sprzedający miał maksymalne zniżki to możesz liczyć się z dopłatą jak TU zechce Ci przeliczyć składkę
To zachowasz te co masz i przy ewentualnej rekalkulacji je uwzględnią. Jeżeli sprzedający miał maksymalne zniżki to możesz liczyć się z dopłatą jak TU zechce Ci przeliczyć składkę


@smk666: A co się dzieję jeśli teoretycznie nie zgłosze?
mogą Ci wysłać rekalkulację składki obecnego (bo im np młody wiek podpadnie).


@smk666: Ehhh i właśnie dlatego warto mieć swojego agenta, który podpowie co i jak, PZU jest jedną z firm która nie robi rekalkulacji, nawet jakbyś miał wcześniej 20 szkód, to nie zmienią składki na polisie a jedynie jeśli nie wszystkie raty były opłacone to wtedy mogą żądać zapłaty tychże.

A co się dzieję jeśli teoretycznie nie zgłosze?


@Byczek_:
A co się dzieję jeśli teoretycznie nie zgłosze?


@Byczek_:
To sprzedającemu i kupującemu (raczej kupującemu, ale przykład anegdotyczny za chwilę) solidarnie zależy, żeby to było zgłoszone. Zwykle jak sprzedawałem auto to o tym zapominałem i jak nie w trakcie to na koniec mojej polisy kupujący ją wypowiadał bądź przedłużał.

Raz sprzedałem gruza omegę jakimś młodocianym pseudohandlarzom, którzy nie zgłosili zakupu, ja też o tym zapomniałem. Pod koniec polisy TU zaczęło mi