Wpis z mikrobloga

Co Wykop sądzi o Jokerze z Finansowej Edukacji? Od jakiegoś czasu go oglądam, śledzę i mam z nim pewien problem. Z jednej strony, na tle tych wszystkich wieszczy apokalipsy, szurów jak Trejder21 czy ten śmieszny Graf, wydaje mi się jakkolwiek rozeznany w tym co mówi i wychodzi ponad chłopski rozum. Szanuję go za wiedzę i kontrastuję swoje poglądy z jego.
Z drugiej już kilkukrotnie ostro się pomylił, zarówno w ocenie sytuacji (głównie temat inflacji) jak i konkretnych spółek. Lansował m.in. Alibabę czy Intel. Mam wrażenie, że gość to taki typowy finansista - z myśleniem zatrutym przez "wskaźniki". Momentami zdaje się przeczyć sam sobie - niby rynek dyskontuje przyszłość, ale argumentuje to teraźniejszymi "wskaźnikami".
Teraz mówi cały czas, że SP500 zakończy cały rok na silnym plusie, nawet mimo tych spadków. Choć zdaje się lekko mięknieć w tej retoryce. Zastanawiam się jakim cudem to ma się stać, no ale spoko, pożyjemy zobaczymy. Najwyżej przestanę go śledzić( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #finanse #inwestycje
ElMatadore - Co Wykop sądzi o Jokerze z Finansowej Edukacji? Od jakiegoś czasu go ogl...

źródło: comment_1653419394C1xTAfNPkzJ8EYVDNiAey2.jpg

Pobierz
  • 9
@ElMatadore: musi tak mówić bo to się lepiej sprzedaje od niż ktoś kto ci powie że nie wie co przyniesie przyszłość. A czy zakończy na plusie? Nie zdziwiłbym się gdyby tak było ale mam zdecydowanie dłuższy horyzont inwestycyjny żeby zawracać tym swoją głowę bo nikt tego nie wie.
@ElMatadore: IMO typek to jakiś młokos na oko coś koło 30+/- lat. Nie za bardzo bym mu ufał bo jak była poprzednia bessa to pewnie czas spędzał na juwenaliach xd
Do czego zmierzam, ktoś kto nie przeszedł 2,3 rynków niedźwiedzia takich konkretnych nie będzie potrafił rozpoznać euforii przy końcówce hossy na które wciąż czeka (a imo akcja z GME i szczyty na krypto to było to).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ElMatadore: jak można ufać komuś kto nawet nie jest w stanie pokazać swojej twarzy i podpisać się imieniem i nazwiskiem pod tym co produkuje. Przecież to jest podstawa jeżeli ma się brać na poważnie cokolwiek co mówi.
i spowodowało to bessę na sp500 ? Bo o tym mowimy


@Vateusz23: repo crisis, spowodował koniec bessy czy tam korekty. Odpalili z powrotem drukarki (zjazd stóp w okolice zera), bo gdyby nie to system bankowy by się wykrzaczył. Pytanie teraz czy przy wysokiej inflacji będzie możliwe znowu ratowanie giełd dodrukiem? No chyba nie za bardzo.