Wpis z mikrobloga

@tomcionek15: Kup dobry stroj, nie oszczedzaj. Najgorsze jest pierwsze 10k pln pozniej to z gorki. Nie kupuj przereklamowanych marek, zapisz sie na fora motocyklistow i pytaj.
  • Odpowiedz
@tomcionek15: jak najszybciej wyrób sobie nawyk klikania co jakiś czas włącznika kierunkowskazów żeby wyłączyć jeśli zdarzy ci się zapomnieć po skręcaniu. Jak pewnie wiesz, w motocyklach nie odbijają same, a jazda z cały czas włączonym to proszenie się o niespodziewaną sytuację. Do tego, jak ktoś wcześniej napisał, czerp przyjemność z jazdy, to w tym wszystkim najważniejsze.
  • Odpowiedz
@tomcionek15

Jakieś rady dla początkujących, które dalibyście sobie po czasie?


Jak kupujesz kurtkę motocyklowa to dokup oddzielnie ochraniacz na kręgosłup bo na 90% w kurtce będą utwardzone tylko barki i przedramiona.

Ogarnij jakiś pobliski tor doskonalenia technik jazdy i się zapisz na kurs- ludziom w większości tylko się wydaje że potrafią jeździć motocyklem, a polskie szkoły jazdy to żart.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomcionek15:

Jakieś rady dla początkujących, które dalibyście sobie po czasie?

1. Na tych oponach jak droga mokra, hamując nie można blokować koła. Zwalniać silnikiem ile się da a hamulecem delikatnie pulsować. Jak zablokujesz koło pojedzie dalej i tylko dupą miootac będzie.

2. Miej respekt do zakrętów. Czasami wydaje się, że gładko się wejdzie a okazuje się, że jest problem. Jak jedziesz jakaś trasa pierwszy raz podwójna czujnośćc. Zwracaj uwagę czy na
  • Odpowiedz
@tomcionek15: Jako mechanik motocyklowy gratuluję zakupu atrapy motocykla. Ludzie często mówią, że to przecież silnik na licencji Hondy jest itd. Fakt, wygląda tak samo tyle że jest z gównolitu i często gniazda łożysk wyrabiają się prędzej niż same łożyska ʕʔ Polecam też sprawdzać często czy się nic nie odkręca bo można się zdziwić jak coś odpadnie w trakcie "jazdy".
  • Odpowiedz
@tomcionek15: Nie wiem jak u ciebie z motoryką, ale jazda na moto to nic trudnego. Pierwszy raz jeździłem na moto z biegami Simsonem SR50, zamieniliśmy się na chwilę z kumplem. On wziął mojego kibla chińskiego 88cc, a ja jego Simaka. Pierwszy raz i od razu na jednej z ruchliwszych i szybszych dróg jednopasmowych w okolicy. Prócz tego że przez pierwsze 300-500m zapomniałem zmienić z 1 na 2 to dałem sobie radę
  • Odpowiedz