Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja

Zrobiłem sobie mały rewatch paru filmów Ghibli...

Przy Lapucie wynudziłem się straszliwie i seans dosłownie mnie umęczył.

Totoro to małe dzieci biegające po ekranie od lewej do prawej a potem od prawej do lewej, a potem znowu od lewej do prawej. Zzzzz....

Whisper of the Heart... obejrzałem z przyjemnością. Gdy ogląda się bardziej świadomie niż jako mały berbeć, to widać ogromną przepaść jaka dzieli ten tytuł od poprzednich dwóch filmów.

  • 20
@kinasato: Ja tam wspominam Totora ciepło - to jest powrót do beztroskiego dzieciństwa, zwłaszcza jeśli mieszczuch mógł wyjechać do rodziny na wieś (ale pod warunkiem że miał się tam z kim skumplować...)

Ale Laputa straszne nudy, fakt. Whispera oglądałem daaaawno temu i też mnie wtedy wynudził.

O, Kiki była jeszcze w miarę sympatyczna. Cat Returns też mam zdaje się w szufladce na plus choć praktycznie nic a nic dziś już z
@tobaccotobacco: > ogląda się p. takahatę - grobowiec świetlików, omoide poroporo, księżniczkę kaguję

Grobowiec widziałem raz i wystarczy nie mam więcej ochoty, Poroporo i Kaguyi nie widziałem, a z "boskiego" Takahaty widziałem jeszcze Pon Poko - straszna nuuuuuuuuuda, oraz... My Neighbors Yamadas - zdecydowanie czarny koń całego zestawienia, bawiłem się świetnie i zdecydowanie polecam (choć też już nic z tego filmu praktycznie nie pamiętam :D)
@Logytaze: Imo to jest smutne, jak ludzie opluli Aya to Majo, które jest całkiem spoko filmem (5+/10), a jednocześnie jest to zdecydowanie najlepszy jego film i wspaniały redemption arc.

Tęsknię za tą obyczajową stroną Ghibli. Teraz to już wyłącznie fantasy klepią.


Zależy co masz na myśli przez obyczajowe. Dobrych filmów to można na placach jednej ręki policzyć. Oczywiście Miyazakiego pomijając, bo on nie potrafi robić rzeczy, które nie są akcyjniakami.

@
@tobaccotobacco kaguya na wieczór faktycznie w sam raz, usypia świetnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie mam pojęcia kto to reżyserował (chyba białobrody antypolak) ale nausicaa i kiki to najlepsze ghibli, nie obchodzi mnie twoja opinia ( ͡ ͜ʖ ͡)