Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Berkel_88: Jak banany albo masło podrożeją to też rząd ma ci pomagać? Dobrze się czujesz? Chyba nie.

Masz majątek (dom) to sobie o niego dbaj - dlaczego rząd ma ci w tym pomagać? Ceny są zmienne, czasem nawet bardzo. Rozsądny człowiek albo ma rezerwy finansowe albo sprzedaje coś, czego nie umie utrzymać ¯_(ツ)

W przypadku węgla to już w ogóle żadnej litości - od LAT wiadomo, że trzeba od niego
@Berkel_88: @xDyzio: Też przeszedłem na gaz i polecam. Wszędzie panika bo drogo, a policzyłem koszt po sezonie i wyszło 17% drożej niż przy węglu. Za to nic nie trzeba nosić, rozpalać, dorzucać, miejsca w piwnicy więcej, czysto, wracasz do ciepłej chaty, temperatura dokładnie taka jak chcesz. I powiedzcie mi, po co siedzieć przy węglu? Tym bardziej gdy rząd dopłaca na prawo i lewo do wymiany starych kopciuchów.
@instalacja gdy zdrożeje masło, nie będę jadł masła tylko musztardę, a bananów nie lubię, a w licu napalić trza, więc gdy braknie węgla będę palił palstikim, np zakrętkami któych mam cztery worki
@Berkel_88: Jeśli masz możliwość, najtaniej wyjdzie prawdopodobnie fotowoltaika + pompa ciepła. Jeśli nie, no to gaz. Najtaniej na dłuższą metę oczywiście, dochodzi kwestia tego ile pokryje dofinansowanie przy montażu, bo przy FV+pompa koszty rosną przynajmniej czterokrotnie w porównaniu do dobrego pieca gazowego (10-15k).