Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki specjaliści od #psp i #psvita pomóżcie rozwiązać dylemat

Otóż chcę sobie kupić pierwszego w życiu handhelda. Trochę się napaliłem, dlatego potrzebuję rady specjalistów.

Na początku chciałem psp, zrobiłem rozeznanie i wiem, że najlepsza jest wersja 3004. U mnie w mieście przerobioną w dobrym stanie mogę wyrwać za 300. Za 200 w pięknym stanie jest wersja 2004 z kartą 4gb i się zastanawiam, czy warto mniej zapłacić, przerobić samemu i mieć lepszy stan konsolki, tylko czy 4gb pamięci to dużo? I czy przeróbka jest skomplikowana?

Zacząłem kminic jeszcze bardziej i zacząłem rozważać ps vita, oglądałem o niej filmy i jest to ciekawe urządzenie, które mi się podoba. Znalazłem egzemplarz z ekranem oled, niemalże nówka za 500, bez karty pamięci. Za to trochę gorszy stan z przeróbka i 64 GB to koszt 490 zł i już sam nie wiem co wybrać. Czy bawić się w dokupowanie karty pamięci do niej, czyli kolejne koszty, czy brać tę przerobioną i dać sobie siana.

Co byście zrobili na moim miejscu? Doradzicie coś?()
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@m_wazowski: przeróbkę zrobiłem sam w jeden wieczór, są dobre instrukcje. Sd2Vita to jedyne wyjście. Uważaj na stare vity bo oled mi się np bardzo podoba (mam parę lat) ale wymiana joya w wersji LED kosztuje 20zł (w sensie zamówienia z Ali zapasu) i są wszędzie. A wymiana w 1004 to już minimum 80zł o ile w ogóle trafisz na część zamienną. A niestety thumbsticki potrafią padać. W porównaniu psp vs vita
@m_wazowski: Żeby przerobić PSP wystarczy wrzucić na kartę pamięci 2 pliczki, zrestartować konsolę i kliknąć "X", żeby zainstalować CFW. Całość trwa jakieś 30 sekund. Przerobienie vity jest dłuższe i trudniejsze, ale tak jak napisali poprzednicy - dostajesz wszystko to, co wyszło na PSP + jeszcze gry dedykowane dla vity, PC-towe porty, emulatory i wiele więcej. O większym, lepszym ekranie i prawdziwych analogach nawet nie wspomnę, bo to oczywiste.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@m_wazowski: sensowne są cfwaifu i vita hacks guide (ten drugi nieco lepszy dla nowego). Co do retroarch to są takie 2 paczki starych gier, o których pocztyasz z linkami tutaj: https://www.reddit.com/r/VitaPiracy/comments/hu937u/everything_related_to_the_amazing_retroarch/ Obie się tylko różnią zakresem konsol, polecam większą oczywiście. Generalnie jak jakiejś gry tam nie ma to ciężko ją będzie zdobyć ale też mało czego nie ma ( ͡ ͜ʖ ͡)