Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem nowy w witualizacji na serwerach. Wczesniej tylko Vmware i Virtualbox na desktopie.

Od kilku lat mam zrobionego NAS na płycie z prockiem N3150 + 4GB ramu ale zaraz zamawiam następne 4GB.

Do tej pory miałem tam postawionego OpenMediaVault a na Dockerze usługi:

Ngix Proxy Manager
Qbittorent
Bitwarden
Adguard Home

Którymi sterowałem przy pomocy Portainer.

Teraz chce przejsc na Proxmox którego już zainstalowałem.

Na VM odpaliłem OpenMediaVault i Home Assistant Supervised, a na LXC kontener z Turnkey Core + Docker + Portainer.

Teraz tak jak lepiej ogarnąc: Ngix Proxy Manager/Qbittorent/Bitwarden/Adguard Home.
Do każdej z tej usług uruchomić osobny kontener LXC z Dockerem i Portainer czy całośc wrzucic do jednego LXC?.


#sysadmin #serwery #proxmox #homelab #siecikomputerowe #vm #linux #lxc #komputery #wirtualizacja #nas
  • 5
@Camis: Też mam Proxmox tylko tak jak większość ludzi doradza, nie uruchamiam żadnych kontenerów itd bezpośrednio na nim. Mam kilka VM dla konkretnych usług które chcę mieć osobno + jedna VMka jako host docker.
osobny kontener LXC z Dockerem i Portainer


@Camis: imho by się to trochę mijało z sensem używania dockera, jeśli dla każdej usługi byłby osobny lxc. Albo 1 lxc (lepiej vm) z dockerem, albo instalujesz bezpośrednio w lxc (wtedy osobny lxc dla każdej usługi).