Wpis z mikrobloga

W dyskusjach o dostępie do broni pojawiają się pytania ze przecież dostęp jest, badanie,karalność i po pół roku jesteś posiadaczem broni. A wiec co nam nie pasuje ? Postaram się przybliżyć to w zabawny sposób, jestem pewnie ze inni posiadacze dodadzą tez coś od siebie wiec zaczynam.
Wyobraźmy sobie w urzędzie komunikacji taka rozmowę:
Posiadacz: Chciałbym wystąpić o pozwolenie na 3 samochody
Urzędnik:Ale po co panu trzy ? Przecież są tramwaje, autobusy, nie ma pan kogoś z samochodem kto może pana wozić ?
P:Mam daleko do pracy,mieszkam na wsi, do tego mam żonę z którą chciałbym się pościgać ,potrzebuje jeden samochód do pracy, jeden dla żony i jeden tak by kupić coś jak jeden się zepsuje.
U:To będzie trudne postępowanie, doradzam wystąpić o jeden a później po roku jak nie będzie pan miał wypadku,rozszerzyć sobie o jeden i tak co roku. Zamieńcie samochód na bron palna i takie rozmowy są/były w WPA. Gdy maja dobry humor wszystko idzie jak po maśle,jak zły to trzeba się tłumaczyć, z czego ? Kolejny przykład:
Chce posiadać samochód by na niego patrzeć, kolekcjonuje samochody ale nie mogę tego robić tak po prostu. Musze należeć do związku który chce po 400 zl rocznie plus inne opłaty, nie dając nic od siebie.Ktoś narzekał kiedyś na PZW ? Nie miał kontaktu z PZSS i niektórymi klubami strzeleckimi.
Kolejny przykład: Mam samochód i umieram,syn dziedziczy po mnie i nie może sobie go zostawić, musi iść na egzamin za 600zł i nie może go tankować, dostał w spadku osobówkę ale musi przejechać tor wyścigowy motocyklem,samochodem i traktorem.

My nie walczymy o to by sprzedawali bron w kiosku bez spisywania danych, ale o normalizacje przepisów. Są ludzie którzy lubią sport, a inni lubią po prostu wpaść postrzelać i cieszyć się życiem. Sypnęło ci się życie, wyjeżdżasz za granice i pozwolenie robisz od nowa bo przy sporcie musisz jeździć na zawody. Osobiście egzamin na patent strzelecki było dla mnie łatwiejsze od egzaminu na prawko ale na prawko mogłeś chodzić co miesiąc za 150 zł, na patent raz w roku w okolicy za 400zł.
Zachęcam posiadaczy do pisania co irytuje w posiadaniu pozwolenia, czym #!$%@? wasz urzędnicy.

#bron
  • 29
kolekcjonuje samochody ale nie mogę tego robić tak po prostu. Musze należeć do związku który chce po 400 zl rocznie


@Hellgard: kolekcjonerka to 10zł rocznie

Ktoś narzekał kiedyś na PZW ? Nie miał kontaktu z PZSS i niektórymi klubami strzeleckimi.


bo z PZSS ma się kontaktować Twój klub, żebyś ty nie musiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zachęcam posiadaczy do pisania co irytuje w posiadaniu pozwolenia, czym #!$%@? wasz urzędnicy.

wypocin spod tego tagu już się nie da czytać...
W Polsce można mieć broń i to właściwie dowolną ilość. W dodatku taką o jakiej większość jankesów czy Niemców może sobie tylko pomarzyć...
@Hellgard: Ty masz jakąś klamkę, czy jesteś tylko życiowym frustratem spod tagu lewactwo/ dzieci z konfy ?
#czarnolisto
@aaandrzeeey:
Częściowo przyznaję Ci rację, nasze prawo miejscami jest normalniejsze niż w USA.
Moje doświadczenia z urzędnikami z WPA oceniałbym jako dosyć pozytywne. bywają nawet pomocni, co nie jest regułą.
Nieprawdą jest jednak ze można posiadać ile się chce - pójdź do dowolnego WPA i powiedz że chcesz pierwsze pozwolenie na 100 szt. Powiesza twoje zdjęcie w ramce z podpisem: Optymista dekady.
Problemem jest niejasność i brak precyzji prawa, pozwalające każdemu
@Walend: ja dostałem na dzień dobry 23 szt. odanie miało 2 strony przemyśłnaego tekstu.Jak dają mniej to można złożyć odwołanie. A nawet jak ci się nie chce czekać to rozszerzą. Bo muszą. Po co Tobie od razu 100 szt.? Nawet jakbyś kupował same mityczne glocki to pewnie tyle wyniesie co koszt kawalerki - w Polsce na to pewnie stać jakiś promil społeczeństwa. Moim zdaniem "ilość" to wyssany z dupy problem. Ludzi
Problemem jest niejasność i brak precyzji prawa, pozwalające każdemu z urzędów mieć swoje widzimisię. Co z tego ze w Lublinie na start dostaniesz 10+30, skoro na śląsku czy pomorzu dadzą ci z łaska 3 + 3 albo co im odbije.


@Walend: no właśnie... dolnośląskie: bez problemu 5+10, a woj. opolskie leżące obok: 6+6... gdzie tu równość wobec prawa?

Bo muszą.


@aaandrzeeey: #!$%@? muszą..
@Walend: większość z tego co piszesz to są żale. Dostęp do samych pozwoleń i broni jest idealny - pozwala odsiać typów, którym jednego dnia się uwidziało, że chcą mieć broń, a jutro będą chcieli co innego. Zostają tylko Ci którzy są zdeterminowani w chęci, a ścieżka nie jest trudna, może tylko trochę czasochłonna (ale nie pracochłonna) i kosztowna. Można by się zastanowić nad opłątami za egzaminy i tyle. Koszty klubu -
@aaandrzeeey:

Co? od kupującego nową broń?

Przy zakupie od innego posiadacza broni, warunkują rejestrację od okazana dowodu opłaty podatku PCC

ja dostałem na dzień dobry 23 szt. odanie miało 2 strony przemyśłnaego tekstu.

A ja spotkałem się ze stwierdzeniem: co pan piszesz poematy, dajemy tyle i tyle, proszę poprawić wniosek
Nie każdy ma czas i chęci boksować się o to co mu się należy.

Poza tym rozszerzenie jest w pełni uznaniowe
@Walend: ale Ty wiesz, że PCC to jest normalna rzecz która akurat nie ma nic wspólnego stricte z nabywaniem broni? Zresztą znasz kogoś, kto wpisał na umowie kupna-sprzedaży broni kwotę przekraczającą 1000 PLN? Bo ja nie znam. W Lublinie kilka lat temu dawali bez startów 6 sztuk sportu i 30 kolekcji, teraz nowym podobno dają odpowiednio 10 i 30. Kiedy Ty wykorzystasz te promesy, że mówisz o problematycznym rozszerzaniu?
@kidnice:

ale Ty wiesz, że PCC to jest normalna rzecz która akurat nie ma nic wspólnego stricte z nabywaniem broni?

Tak, wiem i opłacam. Wiem tez że podatki to zakres kompetencji urzędu skarbowego a nie biura na komendzie wojewódzkiej.
Wiem też że ustawa ani rozporządzenia nie warunkują rejestracji od dokonania jakichkolwiek opłat czy podatków, a odmowa rejestracji uzasadniana żądaniem dowodu takiej wpłaty jest przekroczeniem uprawnień.

Kiedy Ty wykorzystasz te promesy, że
Co? od kupującego nową broń?

Przy zakupie od innego posiadacza broni, warunkują rejestrację od okazana dowodu opłaty podatku PCC


@Walend: no I? hm… to tak samo jak w przypadku kupna używanego auta…

W przypadku kupna (używanego) samochodu, podatek wynosi 2%. Podatek PCC-3 należy opłacić jeszcze przed rejestracją pojazdu. Mamy na to 14 dni, ale nie warto zwlekać do końca tego terminu. Jeśli urząd zakwestionuje wysokość naszej wpłaty i konieczne będzie odwoływanie
@kidnice:

Zresztą znasz kogoś, kto wpisał na umowie kupna-sprzedaży broni kwotę przekraczającą 1000 PLN? Bo ja nie znam

Tak, wszystkie osoby, z którymi handlowałem bronią