Wpis z mikrobloga

#wlasnafirma #jdg #dofinansowanie

Elo mirki

1. Przechodzę na b2b i chciałem skorzystać z dofinansowania do założenia działalność w Urzędzie Pracy. Ogarniał ktoś z was i ma jakieś pro tipy?

2. Będę potrzebował też gwarancji bankowej (jestem w @mBank), ale powiedziano mi w oddziale, żeby iść do spółdzielczego lub BP, bo w mBank to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ma ktoś doświadczenie z ogarnięciem takiej gwarancji ?
  • 11
@omgemil: nie wiem jak z dofinansowaniem ale jeżeli dalej jesteś u tego samego pracodawcy czyli przechodzisz z UoP na B2B to sprawdź czy możesz dostać taką dotację. Wiem, że z ulgi ZUS nie możesz skorzystać ani z liniowego czy ryczałtu. Więc możesz mieć także problem z dofinansowaniem. Sprawdź to lepiej zanim złożysz wniosek.
@omgemil w up trzeba byc chyba zarejestrowanym jako bezrobotny żeby ubiegać się o dotację, i trzeba mieć 2 żyrantów lub wpłacić sumę dotacji która zostanie oddana po roku chyba że coś się zmieniło od czasu jak się tym interesowałem
1. Przechodzę na b2b i chciałem skorzystać z dofinansowania do założenia działalność w Urzędzie Pracy. Ogarniał ktoś z was i ma jakieś pro tipy?


@omgemil: Wszystkie informacje powinny być umieszczone na stronie Twojego Urzędu Pracy - jeśli nie, po prostu udaj się tam i porozmawiaj z osobą odpowiedzialną, wszystko Ci wyjaśnią, a potem sprzedadzą protipy. To, o czym pisze @wsz231: może zależeć od danego UP, bo każdy ma też swój
2. Będę potrzebował też gwarancji bankowej (jestem w @mBank), ale powiedziano mi w oddziale, żeby iść do spółdzielczego lub BP, bo w mBank to nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ma ktoś doświadczenie z ogarnięciem takiej gwarancji ?


@omgemil: Stricte do Twojego biznesu. czy do dotacji? Jeśli to drugie, to patrz na mój pierwszy wpis - w Urzędzie powiedzą Ci, jaka forma poręczenia jest dla nich
@k__d: sęk w tym, że nie jestem w stanie ogarnąć żyrantów niestety i właśnie dlatego potrzebuje gwarancji. Co do reszty, to czytałem i zapoznałem się. Dziś dzwoniłem i okazało sie, że właśnie wprowadzono nową ustawę, która mówi, że należy być zarejestrowanym jako bezrobotny 3msc przed złożeniem wniosku ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc i tak nic z tego
@gustav: przechodzę z umowy zlecenia, ale to już o ile wiem mało ważne, bo weszła nowa ustawa i trzeba być zarejestrowanym 3msc przed składaniem wniosku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@omgemil jest gdzieś w necie opisane coś nt tych 3 miesięcy na bezrobociu? Bo też miałem składać wniosek pod koniec roku, ale o tych 3 miesiącach pierwsze słyszę.
@omgemil no to wcześniej była akcja że od momentu złożenia wniosku do otrzymania kasy było nawet pół roku, to teraz wgl przestało to się opłacać.... Szkoda gadać
no to wcześniej była akcja że od momentu złożenia wniosku do otrzymania kasy było nawet pół roku


@wojton: To już zależy od danego urzędu.

Zamiast brać takie informacje z wykopu, najlepiej zadzwonić/iść do UP, a tam dowiesz się, czy faktycznie tak jest w Twoim mieście