Wpis z mikrobloga

Szukam karty sieciowej WIfi (najlepiej z bluetooth) dzięki której będę mógł skorzystać z pełnej prędkości Internetu - 1000Mb/s. Obecnie mam router Netii ale zamierzam wymienić na Archera AX1500 - mam taki router na stanie. Możecie coś polecić do 200zł jeżeli chodzi o kartę sieciową?

#komputery #wifi
#kartasieciowa
  • 6
@PiotrokeJ: Cokolwiek co wspiera AX i kanały 160MHz - czyli wszystko co wspiera AX. To kompletnie nie ma sensu, aby osiągnąć takie przepływności trzeba zapewnić sygnał na poziomie -50dBm lub lepiej czyli router w tym samym pomieszczeniu co komputer, więc znacznie lepszy i tańszy będzie kawałek skrętki.
@dktr: Nie chce ciągnąc kabla przez całe mieszkanie. W sumie nie muszę mieć 1Gb wystarczy mi 600-700Mb/s, w sumie bardziej mi zależy aby utrzymać upload na poziomie 250-300Mb/s
@PiotrokeJ: Jak będą ze 3 grube ściany po drodze to się może okazać że 5GHz w ogóle nie doleci a 2.4G zepnie się na -70dBm i będzie w porywach 60 Mbitów/s
@dktr: Akurat 1-2 ściany dzielą router od gabinetu. Ściana z pustaka chyba 12 cm albo 8cm, taka typowa ściana działowa w nowym bloku. Jak będzie dramat, to zmienię lokalizację i będzie już tylko jedna ściana działowa.
@PiotrokeJ: Odpal aplikację wifi analizer na telefonie, umieść go w miejscu gdzie będzie antena od karty wifi, odcztaj poziom sygnału swojej sieci jak będzie -55dB lub więcej to osiągniesz co chcesz. Unikaj kart na usb, najlepiej coś na pciex z antenami na kabelku które można umieścić w bardziej dogodnym miejscu.