Wpis z mikrobloga

tl;dr zepsuł mi się przycisk blokady ekranu w S10, ale go naprawiłem za 17zł

Od kilku lat używam Galaxy S10 i bardzo lubię ten telefon. Ostatnio ułamał się zaczep przycisku blokady ekranu i go zgubiłem. Do tego ma już lekko uszkodzone plecki, pęknięcie na osłonie aparatu, bateria też już nie ta...

Pomyślałem, że to sygnał, żeby wreszcie zmienić telefon. Wiadomo, każdy powód jest dobry, żeby sobie kupić coś nowego.
Popatrzyłem na ceny nowych flagowców samsunga, na ich specyfikacje (np sporo niższa rozdzielczość niż w S10), na to, jakie to kloce (wymiarowo i ciężarowo), na brak gniazda jack (!!!oneoneone), brak slotu na karty SD (!).

#!$%@?. Wołają coraz więcej, za coraz mniej.

Na szczęście Samsung wpakował w S10 taki durny dodatkowy przycisk "Bixby", który uruchamia beznadziejnego asystenta samsunga. Deaktywacja tego przycisku to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po zakupie.

No i dzisiaj sobie o nim przypomniałem. Zainstalowałem bxAction, wydałe 17zł na wersję "pro", która pozwala używać tego przycisku jako zamiennika power buttona. I tak oto naprawiłem telefon :)

Co prawda trzeba zmienić odruch na inny przycisk, ale tak się dobrze składa, że samsung od poczatku oryginalny przycisk blokady ekranu źle umiejscowił, a ten bixby lepiej pasuje do tej roli. Można powiedzieć, że wreszcie naprawiłem to, co spieprzył samsung ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby się dało jeszcze normalnie baterię wymieniać, tak jak to było w starych poczciwych telefonach (S1, na Ciebie patrzę - nadal go mam i nawet działa!).

#chwalesie #samsung #smartfon #lifehack
vipe - tl;dr zepsuł mi się przycisk blokady ekranu w S10, ale go naprawiłem za 17zł
...

źródło: comment_1654550766JjSIaXoLtta9s2gw9GnytY.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@vipe: s10 super telefon, przesiadłem się po s7 i mimo że miałem możliwość wziąć najnowszego galaxy to wolałem starszy model, bo po 1 gniazdno jack po 2 karta tak jak piszesz no i 3cia sprawa normalna wielkość
  • Odpowiedz
@vipe: fakt, że te kilkuletnie telefony miały spoko specyfikację.
LG G4 H815 - rozdzielczość ekranu 1440 x 2560, zajebisty aparat foto, wymienna bateria, wymienne plecki (w zestawie skórzane + tworzywo), gniazdo jack, beamer IR ... i to wszystko było w umiarkowanej cenie.
  • Odpowiedz