Wpis z mikrobloga

Miraski drogie spod tagu #rower. Jutro planuje pierwsza długą trasę rowerową (ok. 175km). Powiedzcie proszę o czym powinienem pamiętać. Strój mam, rower chyba też gotowy. Pić planuje izotonik z tabletek, do jedzenia mam kilka batoników, a coś sensowniejezego kupię gdzieś po drodze. Wodę też będę uzupełniał w sklepach, bo nie chce brać plecaka. Macie jakieś wskazówki, porady?
Trollunio - Miraski drogie spod tagu #rower. Jutro planuje pierwsza długą trasę rower...

źródło: comment_1654587602XWGCCdMfbFq4SEZEBWggHN.jpg

Pobierz
  • 43
@Trollunio: 175 km? Na ile dni to planujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza oczywistościami jak dętka, łatka, pompka i łyżki to ja zazwyczaj biorę 1,5 litrową wodę. Mam taki metalowy uchwyt na bidon z decathlonu, gdzie idzie to zmieścić. Nie mam też batoników, tylko robie sobie porządne kanapki.
Posmarowałbym też łańcuch przed wyjazdem. Bo mi tak starcza na 300 km. Z rzeczy do zabrania wziąłbym kurtkę i
@Camel665 No tak średnio bym powiedział... Ale gacie z pieluchą i dość komfortowe siodełko.
@Yurakamisa Właśnie tego nie mam i tak myślę, że mogłoby się przydać... Zestaw do łatania, czy dętka lepiej? I co potrzebuje z narzędzi w sumie?
@avoner Jestem świadomy, że się umęczę, w sumie takie jest założenie :-D Zamiast kamizelka mam odblaskową koszulkę.
@zdjeciegipsu Mam szosę, a specjalnie kupiłem to, żeby sobie przejechać poza asfaltem :-D
@emerjot :-D Mówisz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zestaw do łatania, czy dętka lepiej? I co potrzebuje z narzędzi w sumie?


@Trollunio: najlepiej jedno i drugie. Jak wjedziesz na szkło, to jest szansa że dwoma kołami. Może akurat jedną dętkę da się załatać, ale te naklejki zajmują niewiele więcej miejsca niż moneta. Lepiej mieć niż nie mieć.

Jakbyś kupował dętkę z sealantem (wypełniacz naprawczy?) to jest ona dużo większa od zwykłej, więc miej to na uwadze.
@Paczek_w_masle Raczej pójdę w klasyczną pompkę, na trytytkę do ramy.
@hurb Kurde, serio?
@WafleMichaua Co gorsze? Pojechać na tym, które w sumie do tej pory było całkiem komfortowe, czy kupić nowe i pierwsza trasę zrobić taką długą na niesprawdzonym? Chyba zostanę przy tym...