Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem dlaczego ludzie mają tak ogromny problem z pożyczaniem pieniędzy. Rozumiem jak ktoś totalnie obcy chce pożyczyć jakąś sporą sumę. Ale ja potrzebowałem 2,30 bo mi brakowało na pociąg do domu, spytałem chyba 4 znajomych i nagle nikt nie ma XD i trzeba czekać na następny półtorej godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
##!$%@? #pieniadze #pozyczka ##!$%@?
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@viciu03: z mojej perspektywy: nie ma problemu, znajomym nawet parę stówek pozycze bez zastanowienia, przynajmniej pierwszy raz i ustalając wcześniej kiedy oddadzą za 2tygobnie, czy miesiące, ważne żeby był termin.
Ale jak mija termin i przypomnę się o zwrot(zakładam że każdemu się może zapomnieć) to oczekuje tak samo bezproblemowo dostać pieniądze spowrotem. Nie ważne czy to było 2zl i oddam ci jutro, czy 1000zl do zwrotu za pół roku.
Jeśli pożyczasz
@Aschalin: no ja już z dobre pół roku temu byłem w potrzebie, gość którego praktycznie nie znałem oprócz tego, że chwilę z nim pisałem, pożyczył mi 1500 zł na okres kilku miesięcy (oczywiście ze wcześniejszym sporządzeniem odpowiedniej umowy). W dniu w którym mijał termin spytałem czy mogę prosić jeszcze o tydzień, ale napisałem do niego pierwszy. Zgodził się więc w ustalonym czasie oddałem mu całą kwotę. Grunt to uczciwość i dobra
@EpicElion: tak się składa, że mógłbym tu godzinami o tobie pisać, zgodnie z zasadą nie tykaj gówna bo będzie śmierdzieć tego nie zrobię, chociaż patrząc na twoje mądrości wykopkowe to mnie krew zalewa ;)

@b4rney gościu jest skory pożyczać kasę, może coś Ci odpali :D