Wpis z mikrobloga

Mirki mam powiedzmy 5000 zł na ekspres ciśnieniowy. Zarówno ja jak i mój różowy pasek pijemy raczej kawy mleczne, ale i czarnucha się zdarzy. Ja lubie gdy jest dużo puszystej pianki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Średnio ja piję 2 kawy dziennie, moja różowa 3/4 kawy. Ogólnie fajnie jakby ekspres miał sporą ilość wariantów kaw do wyboru. Polećcie coś proszę. Myślałem o Jurze albo Philipsie. Miałem upatrzony model philipsa, ale zwiększyłem budżet, więc szalejmy :D Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

#ekspresdokawy #pytanie #kiciochpyta #kawa #kawatime
  • 19
@Skromniacha mój dylemat sprzed 3 lat, wybrałem Jurę E8 i polecam.
Zero awarii, super spienia jak na automat, espresso też fajne.
Ale przede wszystkim kupuj ziarna w palarniach, polecam proper i mastroantonio. Kawy sklepowe im nie podskoczą.

Kupiłem go online w Niemczech na betron.ag, około 1000 pln taniej, gwarancja honorowana w Polsce, robiłem przeglądy gwarancyjne i wszystko za friko. Dostawa około 4 dni.
betron.ag


@qcker: nie znajduje takiej strony. Na pewno to ta? Bardzo dziękuję za opinię :) Myślałem o tej Jurze. Na temat kawy miałem w sumie osobny post napisać, bo tez szukam swojej ulubionej. Nie lubię kwaśnych. Lavazza Oro z marketówek mi podchodziła, ale tylko podchodziła.

@ejenes: jaki to miesięczny koszt mniej więcej jeśli korzystam z oryginalnych filtrów, tabletek itd?
@Skromniacha: filtr to jakies 60zl, starcza mi na 2msc. Aczkolwiek przy dużej ilości kaw moze to być i miesiąc. 160zl zaplacilem za tabletki czyszczące (6 sztuk), odkamieniajace (9) oraz środek do czyszczenia z mleka (90g). Minęło pół roku i poki co mam jeszcze zapas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Skromniacha https://www.best-in-coffee.de/ teraz to jest ta strona

Co do kosztów: filtr co 1,5 miesiąca około 50 pln, tabletka do czyszczenia raz na miesiąc, duża paczka tabletek to nieduży koszt w przeliczeniu na jedno czyszczenie, odkamieniac nie musisz jeśli uzywasz filtra do wody - inf. z instrukcji. Płyn do dyszy mlecznej kiedyś używałem codziennie ale dałem spokój i po każdym użyciu dyszy puszczam zamiast mleka wodę i dysza czysta, raz na jakiś czas
e8 2018 z dyszą pro


@ejenes: @qcker: to jak to Panowie jest? Czym się teraz ta dysza różni? Chodzi o cały ten aparat dyszowy czy o samą np rurkę do podawania mleka? I czy kojarzycie, bo nie widzę nigdzie informacji, czy jest możliwość w tym ekspresie robienia zimnej pianki i nalewania samego mleka, ale gorącego? Juz praktycznie jestem zdecydowany, ale jeszcze się zastanawiam nad niuansami i gdzie faktycznie zamówić. Czy
@Skromniacha jak wygląda obecna wersja e8 Ci nie powiem bo nie wiem, musisz poszukać na stronie producenta, ja oglądałem też testy na youtube itp.

Przed zakupem pisałem do sprzedawcy w Niemczech czy wysyłają do Polski, jaka forma płatności itp. i mi wszystko wyjaśnili mailowo przed zakupem.

Gwarancja była na 25 miesięcy międzynarodowa.

Serwis robiłem w Jura w Warszawie po roku używania, ale to nie było wymaganie gwarancji, chciałem po prostu mieć wyczyszczone