Wpis z mikrobloga

Hey Mircy i Mirabelcy z #programowanie.
Muszę warunkowo połączyć 2 pliki Excela w jeden.
A właściwie w jednym i drugim pliku w kolumnie a jest ta sama wartość i jeśli tak to z jednego do drugiego przenieść zawartość kolumny b. Jak to najłatwiej i najlepiej ruszyć? Da radę #!$%@? to jakoś vba czy to już wyzsza szkola jazdy?
  • 7
@Ysior w sumie jak teraz tak się zastanawiam to nie wiem czy najlepiej by nie było to jakoś Pythonem zrobić bo do niego jest od cholery ciekawych paczek. No i mógłbym program wrzucić na ten online kompilator a nie bawić się w robienie np jakiejś prostej strony www.
@Ysior: A nie możesz tego zrobić w jednym pliku na 2 arkuszach? Po co sobie utrudniać? Robisz to prostą funkcją jeżeli jeśli dobrze Cię zrozumiałem.
@Ysior: możesz nawet i w obrębie jednego arkuszu, brzmi jak prosta sprawa. Inna rzecz jeżeli masz masę istniejących plików do takiego przerobienia, wtedy już trzeba będzie lepić skrypt
@Ysior: w sumie to najlepiej to zrobić funkcją WYSZUKAJ.PIONOWO, coś takiego: =WYSZUKAJ.PIONOWO(A2;D:E;2;FAŁSZ), wtedy wyszukuje Ci wartość np z 2 kolumny jeśli w 1 kolumnie znajdzie zawartość wskazanej komórki. Wydaje mi się, że o to CI chodzi. Ale musiałbym zobaczyć przykładowy plik i co dokładnie chcesz mieć aby stwierdzić to na pewno.