Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#koty #kot
Kiedyś jak byłem młody to rodzice zdecydowali się na psa (po moim i rodzeństwa nakłanianiu). Pod uwagę wchodziła tylko jedna rasa- Owczarek niemiecki. Byłem mocno zajarany i postanowiłem kupić książkę jak ułożyć takiego psa, jak go tresować itp. Nie pamiętam tytułu ani autora ale ta książka była mi bardzo pomocna, pies był bardzo dobrze ułożony, a zasługą tego była ta właśnie książka.

Teraz kiedy sam jestem rodzicem, jestem mocno naciskany na kota. W sumie to sam chętnie bym jakiegoś przygarnął, tym bardziej że moja różowa znalazła ogłoszenie na fb że jest jedna kotka (samica) do przygarnięcia. Kot na oko kilka miesięcy, nie więcej niż 4.

Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrą książkę na temat wychowania, ułożenia kota? Najlepiej taką która uwzględniałaby dwa warianty- kota i kotkę, bo z doświadczenia z psami wiem że płeć odgrywa znaczną rolę w wychowywaniu/układaniu zwierzaka.

Ewentualnie może znajdzie się jakiś doświadczony kociarz/kociara kto mógłby odpowiedzieć na kilka moich pytań.
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Btw. znam ludzi którzy boją się odsunąć michę swojemu Yorkowi. Dlatego pytam o książke która rozprawia na temat zachowań kotów, ich zachowania stadne itp.
@ten_co_uciekl: Kot chodzi własnymi ścieżkami i sprzeciwia się znacznie częściej, niż pies, jest on zwierzęciem które silnie broni swojego terytorium. Jest go ciężej wytresować lub nauczyć czegoś niż psa, trzeba do tego cierpliwości. Żeby kot był w miarę posłuszny, trzeba go uczyć pewnych zachowań od kociaka, najlepiej wziąć jakąś spokojną rasę i go wysterylizować, żeby też z powodu niektórych instynktów nie odwalał.
Miałem i psy i koty. Kot robi co chce, będzie chciał to przyjdzie i się przytuli, ty będziesz chciał przytulić to w najlepszym razie zaraz ucieknie, w najgorszym podrapie jak będziesz się upierać. Jeśli go fizycznie przynosisz do tego ze ma być np. na rękach, to się podda, ale tylko wyczuje ze uchwyt zelżał to ucieknie. O tym żeby kota nauczyć żeby nie wchodził na szafy, firany itp. to całkiem zapomnij.
@ten_co_uciekl: uważam, że małe dzieci i kot to bardzo złe połączenie. Chyba że nauczysz dzieci jak się zachowywać wobec kota i czego mają nie robić. Ale i tak są tylko dziećmi, nie przestaną krzyczeć czy biegać, co jest przecież normalne. Koty nie znoszą hałasu, a dzieci generują go bardzo dużo. Koty nie lubią też, jak wokół nich dzieje się zbyt wiele, przy dzieciach owszem, dzieje się wiele, bo potrafią być wszędzie
@ten_co_uciekl: Tu jest potrzebna ksiazka jak nauczyc dzieci zachowania z kotem, a nie jak ulozyc kota w jaki sposob ma sie zachowywac wobec dzieci. Koty to dziwne stworzenia. Jak ktos wyzej wspomnial, jeden bedzie plochliwy, a drugi bedzie przytulas. A do innej osoby te same koty beda sie zachowywaly o 180 stopni inaczej.