Wpis z mikrobloga

Kończę film Adwokat Diabła i jest to jeden z najgłupszych filmów, jakie w życiu widziałem, choć nie aż tak skrajnie idiotyczny jeżeli przyjąć paranormalny czynnik za rzecz, która faktycznie ma miejsce. Tym antyreligijnym monologiem film zyskał mały punkcik i tak przyszedł mi do głowy jeden religijny absurd, którym którym głowiłem się już za dzieciaka - jeżeli pambuk jest wszechmocny, wszystkowiedzący itd. blabla, to dlaczego po prostu nie zniszczy Szatana i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
#film #religia #chrzescijanstwo #szatan #satanizm #teologia
tamagotchi - Kończę film Adwokat Diabła i jest to jeden z najgłupszych filmów, jakie ...

źródło: comment_1654983697qqKTUQhE0R6fwHJ2Va5YWo.jpg

Pobierz
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@solus_ipse: po cholerę ta zabawa, skoro i tak wszyscy mają pójść do nieba i żyć wiecznie z bozią to lepiej byłoby ich zabić, byłoby szybciej i prościej, oszczędziłoby to ludziom czasu i cierpienia

w sumie nie wiem po co zaczynałem tę dyskusję, ten cały religijny syf to nielogiczny bajzel na poziomie fundamentalnym
@solus_ipse:
ale dobra, przy tym filmie tyle razy parskłem śmiechem więc mam dobry humor i się poświęcę

bo rzecz nie polega na zniszczeniu Szatana a na wypróbowaniu człowieka, Szatan to narzędzie

czyli przyznajesz, że Szatan został stworzony przez bozię dla jego własnej satysfakcji?

Bóg karmi się cierpieniem i umieraniem, nie czytałeś Nowego Testamentu. Nie byłoby żadnej zabawy w natychmiastowym uśmierceniu ludzi.

o, a to ciekawe, myślałem że stoisz w jego obronie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tamagotchi: Nie zniszczy, bo nie istnieje. Ale jakby już dla zabawy założyć, że mitologia chrześcijańska to prawda, to co kat0l to inny fikołek. Już tyle przeróżnych wersji słyszałem, każda oczywiście różniła się od siebie fundamentalnie i każda była gigadebilnym fikołkiem. Dyskusja z obrońcami bozi na temat wiary to jak dyskusja z psem. Możesz wygłosić swoje argumenty, ale ci ich w ogóle nie zrozumieją, a spora ich część będzie jedynie szczekać.
@tamagotchi: przeciez Lucyfer zostal stworzony przez Boga i byl Jego z najpiekniejszych aniolow. Lucyfer zbuntowal sie (bo mial mimo wszystko wolna wole) a Stworca stracil go do piekła.

Gdyby Bog chcial niewolników i robotów - miałby ich. Bog chce czlowieka, ktory kocha go dobrowolnie. Jakaż to przyjemnosc, gdybys mial np dziewczyne/malzonke ktora jest z Toba z przymusu?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_bój
przeciez Lucyfer zostal stworzony przez Boga i byl Jego z najpiekniejszych aniolow. Lucyfer zbuntowal sie (bo mial mimo wszystko wolna wole)


@xdrcftvgy: A to nie jest czasem tak, że bóg z mitologii chrześcijańskiej jest podobno wszechwiedzący? Czyt. to nie jest czasem tak, że zanim stworzył tego całego lucyferdka, już wiedział że on się zbuntuje? I to nie jest tak, że mógł go stworzyć zupełnie inaczej (tak żeby ten się nie zbuntował),
Nie od jego wyimaginowanej "wolnej woli" która ciul wie czym w ogóle miała by być w tym kontekście


@JamKarzeu2: Wiesz, ponieważ Szatan istnieje i piekło też- to wolna wola też istnieje. To też argument dlaczego Bóg nie zniszczył Szatana, bo zniszczyłby możliwość wyboru. Więc Bóg nie stworzył specjalnie złego człowieka, tylko znając konsekwencje stworzył każdego człowieka z możliwością wyboru- co jest sednum księgi rodzaju.