Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kurkur: wchodzisz na stronę przewóz Ika i tam znajdujesz informacje ile Wh może mieć maksymalnie bateria i w którym bagażu powinna być przewożona (najprawdopodobniej będziesz mógł zabrać na pokład w podręcznym)
@Kurkur: 20k mAh przechodzi, ale gdzieś na zadupiarskim lotnisku próbowano się czepiać, ale nauczony złodziejskimi metodami Gruzinów, którzy zajumali mi akumulatory (paluszki), zacząłem się burzyć i odpuścili. Stawiam, że w murzyńskich krajach ktoś może się doczepiać, żeby Ci to ukraść dorabiając do tego swoją interpretacje przepisów.
@Kurkur sprawdzaj na stronie linii. Jest diametralna różnica między przewozem baterii, a urządzenia z baterią lub baterii w urządzeniu. Bateria luzem (jako całego) to już full dgr un3480 pi965, a z kolei bateria z urządzeniem (na przykład wkrętarka z zapasowa bateria) to już un3481 pi966 i nie jest to dgr. Logiki w tym nie ma ¯_(ツ)_/¯ niemniej jednak powerbank jest traktowany jako bateria luzem, więc może mieć większe restrykcje niz na przykład
@Kurkur: Gdzieś w jakimś kraju (azjatyckim) pamiętam, że był przepis, że powerbank tylko do 10000mah + musiało to być oznaczone (napis) na nim, ale ja nie przewoziłem i nie próbowałem.