Wpis z mikrobloga

#reprezentacja #mecz #pilkanozna #lewandowski #sport
Zapraszam do dyskusji na serio - czy Polska gra lepiej bez Lewandowskiego?
Wiele razy podczas meczów i po nich padała na tagu mecz wykopkowa teoria o tym, że polska kadra gra lepiej bez Lewego. Że może Lewy wywiera na nich presję psychiczną, że gra jest ustawiana pod jednego zawodnika i tak dalej. Teoria jak teoria, ale w sumie jak sięgnę pamięcią to w tych meczach bez Lewego rzadko nas reszta jakoś bardzo zawodziła. Tymczasem wiele meczów pamiętam, co Lewy grał, a poziom był fatalny, ostatnio 6-1 z Belgią. Oczywiście, polska kadra ma dużo większe problemy jak Krychowiak, Góralski czy wielu innych powoływanych za zasługi starych dziadów z Euro2016 jak Glik, ale o tym pod tym postem nie dyskutujemy bo to powszednie tematy, a chciałem się skupić na tej kontrowersyjnej teorii. Czy zgadzacie się z nią czy nie?
ananasowy - #reprezentacja #mecz #pilkanozna #lewandowski #sport
Zapraszam do dyskus...

źródło: comment_1655015734N6DN6NFibEY1DN0ZwKBoM4.jpg

Pobierz

Co robi Lewy w polskiej kadrze?

  • Przeszkadza 28.8% (306)
  • Pomaga 71.2% (757)

Oddanych głosów: 1063

  • 30
@ananasowy: odważna ankieta, ale trochę racji jest. Lewy jest jak Messi w reprezentacji - nie wyobrażamy sobie życia bez niego w kadrze, bo strzela ogromną ilość ważnych bramek.
Jednak jak go nie ma to gra też wygląda inaczej, bo inni dostrzegają różne opcje w ataku i nie mają takiej presji jak podadzą komuś innemu. Po prostu ostatnio sam przyznał, że jego ambicja może się ludziom nie podobać, ale ona zaprowadziła go
@ananasowy: Sytuacja bardzo podobna do z Leonem i siatkówką. Leon to jeden z najlepszych zawodników na świecie a paradoksalnie odkąd dołączył do naszej reprezentacji, ta gra... gorzej niż wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ładnie to wyjaśnił Zbysiu Bartman w jednym wywiadzie, że wcześniej jak nie było "najlepszego siatkarza na świecie" w drużynie to wszyscy grali, kombinowali, każdy brał na siebie ciężar gry w najtrudniejszych momentach i to
@robertx: to jest dopiero świetne porównanie! Byłem ogromnym zwolennikiem dołączenia Leona do kadry, bo najlepszy zawodnik świata sam chciał dołączyć po karencji. Jednak przyniosło to taki efekt jak mówisz. W Zaksie to Szalpuk był liderem i Janusz wiedział, że to do niego ma grać w najważniejszych momentach.
Kwestia czy to samo widzi Grbic co my i poprowadzi rozgrywającego, że w takich momentach może też kombinować, bo w jednym momencie na boisku
@antarhei: Myślę, że w tym kierunku będzie to zmierzało - skoro my to zobaczyliśmy sprzed telewizorów to Grbić zauważył to kilka lat wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stąd pewnie też zmiana rozgrywającego.
Tak w ogóle to polecam rozmowę Kadziewicza z Bartmanen na YT, świetnie to wyszło, Zbyszek nie gryzie się w język i fenomenalnie się go słucha
@antarhei: jak już powiedziałeś o Messim to nawiąże, bo okazuje się że to jednak wina #!$%@? trenera a nie messiego
Przyszedł nowy trener, poukładał szatnie i drużynę pod Messiego, zrobił odpowiednią taktykę i nagle Messi pyka w kadrze i wygrywa dla niej trofea
I tak samo z Lewandowskim myślę że to drużyna nie dźwiga jego talentu i zbyt dużo chce oddawać na jego barki, a on #!$%@? sam meczu nie wygra
@ananasowy: Jest w tym trochę racji bo jak idzie akcja ofensywna to wszyscy szukają lewego i mu podają, a typ jest zazwyczaj obstawiany przez 3 obrońców XD.
@ananasowy A ja to widzę trochę inaczej z tym 'przeszkadzaniem' Lewego. Jak jest mecz, w którym nie mamy kontroli nad swoją grą (czyli większość) to Lewy próbuje się pokazać, kiwa w środkowej strefie, chce rozgrywać i wraca do obrony nawet pod nasze pole karne. Można by powiedzieć że super, bo tak pracuje ale to stwarza też dużo problemów, co by nie mówić to Lewy nie jest typem kreatora i średnio mu te
to jest dopiero świetne porównanie! Byłem ogromnym zwolennikiem dołączenia Leona do kadry, bo najlepszy zawodnik świata sam chciał dołączyć po karencji.


@antarhei Tak na marginesie głównego wątku - nie widzisz problemu, że do kadry dołącza obcokrajowiec, tylko dlatego że jest dobry? To jest reprezentacja czy klub? To ja już wolę przegrywać, niż udawać że Nigeryjczycy, Brazylijczycy, Anglicy (których nikt nie chce u siebie w kadrze) czy Kubańczycy to Polacy.
@Halbr: ma żonę Polkę, uczy się języka i dobrze mu to wychodzi. Nigdy to nie będzie jego prawdziwa ojczyzna, ale on chciał grać w naszej reprze. No i pewnym zawodnikom się nie odmawia, chociaż jakby nagle ot tam Ngapeth lub Bruno chcieli grać u nas to byłbym mega przeciwnikiem. Z Leonem jest jednak inna sytuacja z ww powodów.

Co nie zmienia faktu, że bez niego jesteśmy dwukrotnymi mistrzami świata. Mam nadzieję,
ale on chciał grać w naszej reprze. No i pewnym zawodnikom się nie odmawia.


@antarhei No i co z tego, że chciał? No i jak to się nie odmawia? Nie jest Polakiem, więc nie nadaje do reprezentacji i tyle. Repra to nie klub.

Szczerze nie mogę pojąć, jak można pisać, że typ nie jest Polakiem, ale fajnie gra, więc udawajmy, że jest. Wypaczanie idei rozgrywek narodowych - ble. Nie można dać Wam