Wpis z mikrobloga

@blakker: obejrzeć do kupna czy do wynajęcia?

Jak do kupna to wynajmuje się specjalistę który robi wywiad od góry do dołu i nawet w mury się wwierca jak trzeba.

Jak do wynajmu, to przede wszystkim patrz na okolice, czy połowa domów nie jest z councilu.

Sprawdź ile council tax wynosi żebyś się nie zdziwił.
Sprawdź czy liczniki prądu/gazu są normalne czy na kluczyk.
Sprawdź okna.
Czy nie czuć grzybem.
Z której
@blakker: Pytaj o EPC, odpuść cokolwiek poniżej C. Zwróć uwagę, czy dom jest suchy i czy ściany są w dobrej kondycij. Jakiekolwiek uczucie wilgoci to zły znak. Zwróć uwagę na okna i ogrzewanie, zapytaj o service charges i ground rent. Zwróć uwagę na okolicę, jak to jakiś bungalow na osiedlu dla dziadków, to bym uważał. Jak councilowa okolica to też bym uważał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Admast: @groman43: @suqmadiq2ama:

Ostatnio bylem u znajomego ktory wlasnie mieszka trzy domy od tej co ja ide ogladac. Cavity wall wpisane w raporcie jest double glazing rowniez jest wpisane. Mieszkal tam dziadzio jakis i babuszka dziadzio zmarl na raka a babuszka od dluzszego czasu chorowala na mega #!$%@? choroby typu demencja itp

Ciezko sie zdejmuje schodowe windy dla niepelnosprawnych w domu?

Czy duzy koszt zrobienia wanny majac prysznic przystosowany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Budo: w moim budzecie ciezko bedzie nie councilowe domy, okolica podobna do tej co teraz jako ze mieszkam dwie ulice dalej lol

Epc jest C
@blakker: Z tego co piszesz, szansa na grzyboartefakty (nie tylko na ścianach) jest większa niż przeciętna. Wyczuwam podwójne krany oraz wykładzinę w łazience. Ja bym uciekał jak najdalej.
@blakker: czyli kupujesz?

No to najważniejsze czy jest Freehold (czyli kupujesz z ziemią) czy leasehold - jeśli jest leasehold to ile lat zostało do odnowienia. (Choć ja bym osobie od razu odpuścił).

Koszta to kwestia tego ile robię budowlańcy policzą, chyba że będziesz chciał robić samemu...
@blakker: Ja mam taką radę, dodając do tych wyżej wspomnianych przez innych: do miejsca, w którym będziesz kupował dom jedź w różnych porach dnia. Jeśli dość niedaleko jest szkoła, to może Ciebie denerwować ilość samochodów przed domem rano i po południu, kiedy rodzice odbierają dzieci ze szkoły. Może też być głośno w czasie dnia, jeśli szkoła jest blisko. A wiadomo, jeśli pojedziesz na wieczór i patologia włóczy się po ulicy krzycząc
jak to jakiś bungalow na osiedlu dla dziadków, to bym uważał

@Budo: czemu osiedle dla dziadków to zły pomysł? Też będziemy się rozglądać za domem, możliwe że za kilka miesięcy, i właśnie takie dziadkowe osiedla dość dobrze brzmią, raczej cicho, spokojnie i z mniejszą ilością problemów. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@unluckysoap: jak będziesz chciał zrobić cokolwiek co wykracza poza pojmowanie świata typowego angielskiego dziadka to będziesz miał council, policję i sąsiadów na głowie. Nie daj Boże jakiś grill ze znajomymi, albo dzieci, albo znajomy z samochodem, który przyjechał w odwiedziny. Można trafić na bardziej wyluzowanych sąsiadów, a można też trafić bardzo kiepsko. Warto zapukać do drzwi i pogadać chwilę. Jak ludzie mają koty, to będą Ci się koty wpie*dalać na chatę.
@Budo:no to grubo,
Ale po co ktoś chciał mieszkać w bungalow z samymi dziadkami w okolicy, przecież nawet dzieci nie miały by się jak z sąsiadami bawić bo ich tam nie ma, a różnica wieku dorosłych też sprawi że wielkich przyjaźni tam raczej nie będzie.