Wpis z mikrobloga

Nareszcie koniec... Jak dla mnie to zdecydowanie przehypowana gra. Jeśli chodzi o projekt gry, to w zasadzie jest tutaj wszystko to co nie podobało mi się w cp, o czym pisałem tutaj.
Bardzo mocno czuć w projekcie i mechanice gry, że to jest gra tego samego studia. Tak samo skonstruowane opcje dialogowe (choć tutaj zdaje się być dużo więcej momentów, gdzie opcja dialogowe wpływa na grę ale i tak, każdy dialog to w zasadzie w porywach dwie linie do wyboru a często tylko jedna + dodatkowe linie "wypytujące" nie mające wpływu na przebieg rozmowy).

Tak samo nie czułem tutaj progresu mojej postaci, tak jak pisałem w cp, walki były na tym samym poziomie od początku gry do końca. Zmieniały się tylko cyferki.
Pisałem o cp, że zmianą poziomu nic by nie zmieniła, bo silniejsi przeciwnicy nie naprawia kiepskiego projektu mechanik i świata no i tutaj postanowiłem to sprawdzić.
Grę ukończyłem na najwyższym poziomie trudności i było dokładnie tak jak założyłem. Wciąż nie czułem realnego przyrostu siły mojej postaci. Dodam, że nawet na tym najwyższym poziomie gra była i tak łatwa, grałem pierwszy raz w życiu w tą grę, jak widać ukończyłem ja na 26 poziomie, gdzie do ostatniej misji zalecany był 30. Nie grindowałem, nie polowałem na ekwipunek ponad to co znalazłem wykonując fabułę, nie używałem w ogóle żadnych eliksirów, olei ani petard.

Fabularnie nie będę już jęczał, ale powiem, że po prostu mnie ta fabuła nie porwała i mniej więcej od momentu znalezienia Ciri już czekałem aż się gra skończy i grałem, żeby mieć grę odhaczoną. To moja subiektywna opinia, obiektywnie no to nie można się tu przyczepić tak jak w CP, fabuła jest składna, dość długa no i jak komuś siada ten świat, to w przeciwieństwie do cp, tutaj jest po co zaczynać grę jeszcze raz, żeby zobaczyć co będzie jak poprowadzimy grę inaczej.

Dodatków raczej nie ruszę, starczy mi, że główną grę mam ukończoną, niestety, dla mnie ta gra nie jest tak wciągająca jak dla większości.

Zanim mnie zjecie w komentarzach - to moje zdanie, nie mówię, że innym ma się nie podobać to co mi się niepodobna. Dla każdego w grze liczy się co innego. Potrafię docenić wiedźmina za stronę artystyczna, za same kwestie dialogowe i kwiecistość tego świata. Gra zdecydowanie jest gra dobrą, ale nie dla mnie ¯_(ツ)_/¯

#wiedzmin #wiedzmin3 #gry #xbox i dam w sumie jeszcze #niepopularnaopinia
Pobierz krucjan - Nareszcie koniec... Jak dla mnie to zdecydowanie przehypowana gra. Jeśli ch...
źródło: comment_1655156286i9WbHirZW0VzXnOg8yEpH7.jpg
  • 57
@krucjan: Słuchaj nie spodobała ci się gra i tyle, a że wspomniałeś tutaj o tym że za bardzo pobocznych zadań nie robiłeś to ci ludzie to wytknęli i tyle. Przecież nikt Cię nie chce przekonywać żebyś przeszedł ją jeszcze raz.

A co do fabuły to ogólnie od zawsze była w W3 uważana za taką tylko dobrą, wiele osób zachwalało zadania poboczne, nawet dodatek Serca z Kamienia był uważany za lepszy niż
@krucjan: Skwituje to tak, jak ktoś nie lubi alkoholu, to nawet jak dostanie whisky za 10.000 zł to i tak powie że mu nie smakuje albo że nic specjalnego. Grałem w mnóstwo gier z otwartym światem, bo je po prostu lubie. Mam 80h w Horizonie ZD, AC Origins 64h, Odyssey 120h, Valhalla 145h z dlc. I Wiedźmin z tego typu gier ma najlepsze oceny. I to nie jest tylko zdanie "polaczków"
@Rafaello91 nl Gdzie ja napisałem, że gra mi się nie podobała? To ty ciągle przez jakieś swoje urojenia o tym co ja myślę. Wiedźmin jest dla mnie gra przeciętna, która ma wady w istotnych dla mnie elementach. I teraz nie odwracaj kota ogonem bo właśnie cały czas próbujesz mi wmówić jak się w gry powinno grać i na dodatek próbujesz odbierać mi prawo do tego, że gra mi się może nie podobać,
@Pesadelo ale co z tego w ile ty gier z otwartym światem grałeś i jak na ich tle wypada Wiedźmin?
Super niezwykle mnie to cieszy że ci się podoba, ale w żaden sposób nie zmienia tej gry w nich oczach.

Właśnie pokazałeś, że jesteś fanboyem, którego boli, że komuś się coś w wiedźminie nie podobało.

Ty robisz jakieś porównania i powołujesz się na oceny a ja wymieniam elementy które mi się w
@krucjan: 7 letnia gra nie potrzebuje żadnych fanboyów, bo wszystkie plony z tego sukcesu zostały już dawno zerwane. Po prostu mam alergie na takich farmazoniarzy, którzy zagrali w tą gre od samego początku żeby ją zhejtować, bo kogoś zapiekło jak zobaczył na metacritic średnią ocen 9,1/10. Mimo że takie RDR ma 8,6/10. Gdybyś grał normalnie w tą gre, to bym jeszcze potraktował poważnie twoje wypowiedzi, ale od samego początku leciałeś w
@krucjan: Gra jest świetna, to na pewno. Ale fanboye robią z tego jakieś arcydzieło, udawając że nie ma wad. A ma , i to spore. Przecież eksploracja w tej grze, zaczyna nudzić już po prologu XDD Znaki zapytania stają już oczywiste i męczące, lokacje są bardzo podobne do siebie. 90 % Velen wygląda tak samo. Do tego bardzo kiepska i powtarzająca się co chwila muzyka eksploracyjna + NON STOP wiejący wiatr.
@Rafaello91: Możesz to zacytować? Bo z tego co widzę, napisałem, że gra jest przehypowana i na koniec dodałem że gra jest dobra, ale nie dla mnie. Chyba jasno też wytłumaczyłem, że rozumiem, że innym się podoba i wytłumaczyłem na jakie elementy JA zwracam uwagę w grze i co mi się nie podoba, dlatego DLA MNIE ta gra jest średniakiem.

@Pesadelo: tak kupiłem grę i spędziłem w niej 44 godziny tylko
Przecież eksploracja w tej grze, zaczyna nudzić już po prologu XDD Znaki zapytania stają już oczywiste i męczące


@Czarendze1r: Ale grałeś w tą grę NORMALNIE? Bo jak coś ominąłeś to jesteś farmazoniarzem, pewnie grałeś tylko żeby zhejtować. Zobacz oceny na meta, co dupa piecze? xD
@krucjan: Nie udawaj Greka pacanie :) Bo doskonale wiesz co mam na myśli. Jak sie zaczyna duży tytuł rpg z otwartym światem, to przynajmniej na początku starasz sie POZNAĆ ten świat. Ty nie chciałeś nic poznać, tylko lecieć z wywieszonym jęzorem do przodu. Rozumiesz różnice czy niedowład umysłowy daje sie we znaki? :) Rozumiem że w inne gry grasz w ten sam sposób i RDR skończone w 40h, Horizon w 35h
@Pesadelo: Dobra gościu, powtarzasz się w kółko, masz zakuty łeb, uważasz że masz monopol na to jak powinno się grać w gry a teraz dorzucasz wyzwiska. Leć na czarną bo szkoda mi już to ciągnąć.
@krucjan: nie rozumiesz, spedz 20h na zbieraniu beczek na morzu w skellige to pokochasz tego wiedźmina xdd

Mam 80h w Horizonie ZD, AC Origins 64h, Odyssey 120h, Valhalla 145h z dlc.


@Pesadelo: i tu się wyjaśniło. Musisz mieć ogromną tolerancję na robienie nudnych, powtarzalnych czynności skoro spędziłeś ponad 300h w takich słabych grach jak ostatnie 3 części asasynów. Spróbuj pracy jako farmer golda w jakimś chińskim MMO, może ci podpasowac.
@asdasdce2w ja tak naprawdę długo w gry nie grałem, jak byłem młodszy to sporo tytułów ogrywałem. Teraz mam konsole z dwa lata i gram w jedna grę na raz i gram póki nie skończę, więc też z nieżytach gier nie mam ogranych niewiadomo ilu tytułów. Większość z nich opisywałem, przejrzyj moje wpisy.
W każdym razie z tych co ograłem no to każda mi się mniej lub bardziej podobała, z racji, że lubię
@asdasdce2w a jeszcze ze starszych to pamiętam jeszcze might and magic 7 i 8 świetne gry, mnóstwo czasu w nich spędziłem, przeszedłem wielokrotnie i wizardry 8 genialna gra, ale nie pamiętam czy ja ukończyłem.