Wpis z mikrobloga

Jakieś nowe gry do #coop kanapowy pojawiły się na #ps4?

Ograliśmy wszystkie klasyki, #overcooked to już rzygamy, każda część została przegrana wzdłuż i wszerz. Być może zagramy drugi raz w It Takes Two, bo to świetna gra, ale nie uśmiecha nam się w kółko wracać do tych samych pozycji.

Obecnie ogrywamy Lego Marvel Adventures, żeby sprawdzić, czy nam podejdą gry z serii Lego, ale jest tak słabo. Do najlepszych kooperacyjnych pozycji się nie umywa.

Tak samo jak nie podeszły nam Borderlandsy - za mało czytelny interfejs przy kooperacji, za dużo chaosu.

Gry w które graliśmy:
- Lego Marvel Adventures (ogrywamy obecnie)
- Overcooked All You Can Eat (wszystko na 100%, każdy etap na 3 gwiazdki)
- Sackboy Wielka Przygoda
- gry PlayLinkowe (Frantics, Wiedza to Potęga, To jesteś Ty)
- It Takes Two
- Moving Out
- Knack 2
- Rayman Legends (2 razy na totalne 100%)
- Rayman Origins
- A Way Out
- Overcooked
- Overcooked 2 (wszystko we dwie i w cztery osoby ze znajomymi)
- Tools Up! (gra co najwyżej średnia, niedopracowana, irytująca, ale wymagająca niezłej kooperacji i dlatego ograliśmy całość)

Gry, które tak średnio nam podeszły, nie ukończyliśmy ich w całości, lub wymęczyliśmy z musu:
- Borderlands 3 (nope)
- Little Big Planet 3 (tragiczna praca kamery w coopie, ale gra szczególnie w singlu spoko)
- Broforce (mordowaliśmy się nawzajem ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- Lover in Dangerous Spacetime (w 4 osoby być może byłaby lepsza, w dwie czuło się, że za mało nas do ogarnięcia statku)
- Don't Starve Together (wysoki próg wejścia, na początku trzeba zrobić risercz, co nas odrzucało)
- Unravel Two (takie meh, gra powolna, monotonna)

Na liście potecjalnych gier do ogrania mam wyłącznie:
- Guacamelee! 2 (być może nie podejdzie nam, bijatyka podobna troszkę do Broforce)
- Haven (symulator biegania/latania przeplatanego dialogami?)
- Alienation (stara strzelanka w 2D, nie mam doświadczenia z tym gatunkiem)
- Lego City Undercover (gra o świetnym humorze, ale coop został do niej dodany na doczepkę i nie wiem, czy będzie się dobrze w nią grało)
- Brothers a Tale of Two Sons (wygląda trochę zabytkowo)

Ogólnie jest bieda, a produkcje do kanapowego coopa pojawiają się niestety rzadko. Ewenementami ostatnich lat były gry Sackboy oraz It Takes Two, ale to za mało.
  • 15
@Wi73k: dzięki, sprawdzę. Jest dostępne demo 4 części.

Jeszcze zastanawiam się, czy gry hack and slash mogą być ciekawe, czyli Diablo 3. I coś bardziej ala RPG czyli
Divinity: Original Sin.

Ze strzelanek jeszcze znalazłem HellDivers. Wychodzi na to, że nie ma takiej biedy jak się poszuka.
@KierownikW10: znalazłem plik notatnika ( )

2-4 graczy lokalnie

Overcooked 1&2 / Moving Out / Tools Up
Helldivers / Magicka 2 / Alienation / Nine Parchments
Diablo 3
Gang Beasts
Trine 1-4
Dragon's Crown Pro
Lovers in a Dangerous Spacetime
Rayman Legends
Broforce
Rocket League
LittleBigPlanet 3
Keep Talking and Nobody Explodes
Borderlands: The Handsome Collection / GOTY edition

2 graczy lokalnie

A Way Out
It