Wpis z mikrobloga

Ma ktoś pomysł dlaczego przy podejrzeniu ADHD psychiatra przepisał mi Lamilept? Byłam tylko na jednej wizycie - nie wiemy jeszcze czy to ADHD czy ChAD więc zatrzymałyśmy się na cyklotymii po prostu - skrajne wahania nastrojów w ciągu dnia.
No okej, ale przepisała mi lamilept i mam się do niej ponownie zapisac na wizytę, gdy leki mi się skończą i gdy poczuję, że faktycznie mi pomogły, a jesli nie pomogą to przepisze mi więcej i spróbujemy następnym razem, gdy znów mi się skończą.
O #!$%@? chodzi? Nigdy się z czymś takim nie spotkałam, szczególnie, że jest to lek na ChAD i jeśli mam "czyste ADHD" to teoretycznie nie zadziała nigdy? Czy się mylę?
Mam mieć następną wizytę dużo dłuższą, taką typowo diagnostyczną, ale tylko wtedy jeśli poczuję działanie leków
Pytałam sporej ilości osób, które diagnozowały się w tym kierunku i żadna nie wie o co chodzi za bardzo. Również zapytałam swojej psychiatry, ale minął już ponad miesiąc i mi nie odpisała(mimo, że to był numer, który podała właśnie po to abym mogła zadawać jej pytania w razie co xD)
Lamilept mam w dawce 150mg
Więc czy taki lek w ogóle ma prawo zadziałać jeżeli jest to ADHD?

I w ogóle czemu czekamy na działanie leków aby podjąć diagnozę?

#adhd #kiciochpyta #leki #psychiatria
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FalkyFox: może nie wie jak Cię zdiagnozować więc walnęła leki na chad i tyle? Niektórzy psychiatrzy mają bardzo duże opory aby przepisywać medi więc poszła po najniższej linii oporu. Na FB jest grupa gdzie są polecani psychiatrzy i psycholodzy dla dorosłych z ADHD/ podejrzewających ADHD.
@turok2016: nah, to nie o to chodzi, nastepna wizyta bedzie diagnostyczna, wlasnie w kierunku ADHD
Bedziemy wykluczać lub potwierdzać CHAD i ADHD (bo moga byc wspolnie)
Generalnie jest to babka, ktora specjalizuje sie w ADHD