Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ios #swift #programowanie #it

Od 3 miesięcy intensywnie uczę się programować w swifcie, wiem że to dość krótko, ale ostatnio przeczytałem na jakiejś grupce na fb, że żeby dostać prace jako junior iOS dev, to trzeba siedzieć w tym przynajmniej 3 lata. Nie ukrywam, brzmi to dla mnie dość pesymistycznie. Czy ktoś z was, kto zajmuje się programowaniem dla iOS jest w stanie powiedzieć coś o rynku pracy? Nie mam wykształcenia kierunkowego, ale ten obszar wydaje mi się najbardziej ciekawy, wiem że ofert pracy jest mało (w porównaniu z popularniejszymi technologiami) – myślicie, że jest sens uczyć się akurat #swift? Da się dostać robotę, ucząc się powiedzmy rok? Wiem, że to zależy od osoby, ale jeśli miałbym poświęcić 3 lata po to, żeby zostać juniorem, to pewnie prędzej czy później motywacja by mi spadła. I po jakim czasie nauki składalibyście CV?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ab6a33011facc7b435876c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: nie potrzebujesz 3 lat expa na juniora xD. jak ogarniasz temat to na juniora wjezdzasz z zerowym expem. iOSiarze maja teraz branie, wszędzie brakuje ludzi (ale takich ktorzy ograrniaja :) ).
Wysylaj juz teraz CV gdzie sie da, pochodz sobie na rozmowy w ramach treningu, oczywiscie do kazdej sie solidnie przygotuj, porob apki na jakis ogolnodostepnych API, pocwicz rozne architektury. ogolnie ios development to raczej prosta i przyjemna robota, mozna
@pawel-nedved: nigdy nie miałem styczności z programowaniem i też jakiś rok temu chciałem zacząć ale się poddałem po kilku dniach :( może za jakiś czas zacznę znowu ale najlepiej jakby jakieś podstawy były po polsku żeby dobrze zrozumieć a później można po angielsku. Może to by mi coś dało heh
@Oastry: 100 days wielu znajomych chwaliło sobie. Kwestia czy masz samozaparcie na taki długi kurs. Ja co prawda na trochę innym poziomie w tym siedze, ale kupiłem chwile temu kurs od Seana Allena na jakimś promo i nawet jako senior się fajnie bawiłem. @AnonimoweMirkoWyznania: sadze ze rok nauki to już sporo. Dowiesz się przez ten czas wystarczajaco. Próbuj robić proste aplikacje, potem przeglądaj kod innych, analizuj dostępne proste libki. Społeczność
@Oastry: swego czasu miał tez fajny kanał na yt. Jak już się ma trochę warsztatu to Swift by Sundell tez jest fajny. Ale nie dam sobie ręki uciąć czy John ma coś na początek. Z pewniaków na start to ja bank Hudson - Paul jest specyficzny, ale content ma świetny.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ostatnio na grupie na facebooku widziałem nabór na staż na iOS. Stawka około 4000 netto na umowie zlecenie. Tak jak ktoś wyżej napisał, wszystko zależy od tego jak będziesz szybko robił postępy. Ale jak ktoś przez rok- dwa nie ogranie podstaw na juniora to lepiej żeby dal sobie spokój.
A jak już będziesz mieć jakieś proste appki porobione i jakieś portfolio na gitlabie, to uderzaj od razu z CV do