Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #bekazpodludzi #pracbaza #fotografia
Jakaś para stwierdziła, że przycebulii i napisała na spotted że szukają "fotografa na ślub, który dopiero się uczy i zrobi zdjęcia za darmo"

Zajmuje się fotografią zawodowo.
Umówiłem się z nimi, pokazałem zdjęcia, ściemniłem że dopiero byłem na 3 ślubach i wykonam zdjęcia za darmo.
Ci zachwyceni.

1. Rozmowa była cały czas o wykonaniu zdjęć a nie o ich przekazaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Jak będę miał "talerzyk" i dadzą mi jeść - co wątpię bo totalna januszerka - to może im dam z 20 zdjęć.
3. W innym wypadku zdjęcia przekażę za opłatą np. 10 zł od zdjęcia.

Będę pisał drugiego posta we wrześniu jak wyszło.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ab7fb3011facc7b4358891
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 54
PanTograf: @hitherto: warte, też się tak kiedyś umówiłem, ale już w kościele powiedziałem, że sorry ale obrałem sobie piętę i idę do domu. Sądem mnie straszyli a ojciec panny młodej groził, że mi... nie zapłacą. Okazało się, że dzieciaczki dostały na fotografa gruby hajsik a wzięły z olxa randoma za darmo. Potem mnie próbowali szkalować, ale mój stary pracuje w skarbówce ;)
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: w sumie to mogą Cię do sądu podać bo wprowadziłęś w błąd.. po co się bawić w takie rzeczy i ryzykować problemami zamiast olać.
Tak samo z allegro było cwaniaki pisali że wystawiają na sprzedaż zdjęcie np telefonu co było jakoś ukryte w tekście i wszystko wskazywało na telefon. No i mimo że mięli w opisie że na sprzedaż jest zdjęcie telefonu to i tak przegyrwali sprawy bo aukcja wprowadza
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale masz świadomość, że fotograf nierzadko szuka takich okazji by się douczyć jak zaczyna? Jasne, za darmo trochę słabo, ale słabo też dać komuś hajs, kiedy zupełnie nie zna się jeszcze na fotografii ślubnej i zrobi zdjęcia podobne do tych, które pierwszy lepszy wujek zrobi komórką.
Na pewno miło byłoby gdyby dali mu chociaż jedzenie w formie "wynagrodzenia", ale dobrze nie patrzeć jednostronnie.
A przyjście i wystawienie takich osób, bo
słabo też dać komuś hajs, kiedy zupełnie nie zna się jeszcze na fotografii ślubnej i zrobi zdjęcia podobne do tych, które pierwszy lepszy wujek zrobi komórką.


@belzhazzar: ?? Płacisz za usługę i za to, że ktoś poświęcił kilka/kilkanaście godzin ze swojego życia żebyś miał zdjęcia. Jak wujek zrobi lepsze komórką to poproś wujka i przestań wyzyskiwać normalne osoby.
@pianinka: Ale ktoś zmusza tę osobę do przyjścia? Warunki są jasne, szuka się kogoś, kto zrobi to za darmo. A ludzie którzy się uczą, chętnie zrobią czasem i za darmo - żeby zrobić sobie portfolio. Wtedy warunkiem jest to, że będą mogli później udostępnić zdjęcia.
Chyba słabo byłoby gdybym zapłacił kilka tysięcy za fotografa, a dostał amatorskie zdjęcia, prawda? A jeśli nie zależy mi na nie wiadomo jakich zdjęciach, chcę cokolwiek