Wpis z mikrobloga

Jak dopiero zaczynałem być świadomy bycia #przegryw, zaczołem szukać informacji jak wyjść z fobii społecznej i nauczyć się umiejętności społecznych, na wielu stronach pisało że terapia pomaga i rozmawiałem z rodzicami żeby mnie zapisali, gdy dostałem skierowanie, zaczołem chodzić na terapię, terapia odbywała się w grupie i prowadziło ją dwóch psychoterapeutów, chodziłem na tą terapie około roku bo potem miałem mało czasu bo poszedłem do licbazy. I jak się domyślacie terapia przyniosła mi zero jakiejkolwiek poprawy, po terapii dalej nie miałem znajomych ani dziewczyny i dalej byłem przegrywem. Więc wszyscy co piszą na wykopie że terapia nie działa to mają rację.
Anonimowymiro - Jak dopiero zaczynałem być świadomy bycia #przegryw, zaczołem szukać ...

źródło: comment_1655469323TR159KYYnCSjkaWRcM6MiM.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Anonimowymiro: Nie da, o to musisz się postarać sam. Tylko, że będzie tobie dużo łatwiej podejmować jakiekolwiek próby jak nauczysz się rozumieć siebie. Na przykład boisz się podejść i zagadać do obcej osoby. Dzięki terapii będziesz wiedział, dlaczego się boisz i czy twój strach jest realny, jak sobie z nim radzić. Co się stanie, kiedy ta osoba powie, że nie chce z tobą rozmawiać. I tobie będzie łatwiej w ogóle podjąć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anonimowymiro: bo to trzeba trochę motywacji i siły woli, żeby wprowadzać w życie to, czego się na terapii dowiesz i nauczysz. Samo chodzenie na terapię nic nie da, jeśli samemu nie chcesz czegoś zmienić.
  • Odpowiedz
@Anonimowymiro:

Więc wszyscy co piszą na wykopie że terapia nie działa to mają rację.


Wyciągasz ogólny wniosek na podstawie twojego jednego doświadczenia. A może miałeś po pruski #!$%@? terapeutów.

To tak jakbym poszedł do mechanika, który #!$%@? mi auto i stwierdził że nie warto chodzić do mechaników.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anonimowymiro: uświadom sobie, ze twoja prywatna opinia zaczęła być publiczna z chwilą napisania tego wysrywu. Nie chcesz iść na terapię to nie idź, ale nie stawiaj się powyżej tych, którzy jej potrzebują
  • Odpowiedz