Wpis z mikrobloga

#technologia #gadzety #elektrosmieci
Mirki, taka sprawa, szukam telefonu. Moj ojciec trafił do szpitala(ze na własne życzenie, bo ##!$%@? to inna sprawa). Generalnie, technologicznie dalej tkwi w latach 80. Używa tel typu nokia. Ale nie będę go w stanie odwiedzać w najblizym tygodniu z powodu wyjazdu. Mało tego, dzisiaj i jutro jestem już daleko i tylko moja mama może dokonać zakupu telefonu. Chciałbym kupić ojcu jakiegoś #smartfon do dzwonienia (bo ten jego tel jest #!$%@?), używania whatsappa do Video i oglądania zdjęć i filmów. Będę szukał w necie ale zakup tylko w macarni typu #mediamarkt #saturn #eurortvagd #mediaexpert, bo musi być dokonany jutro. I tu kilka pytan:
1. Sensowny #telefony do 500 zł do powyższych, najprostszych zadań z jak największym ekranem, bo ojciec 70+ i oczy jak kret. Zastosowanie: videorozmowy i zdjęcia na whatsapp, rozmowy głosowe (#gsm), przeglądanie notowań giełdowych, sporadycznie internet (Onet czy inna #!$%@?).
2. Jakas apka na #android do ustawienia widgetów z 3-4 kontaktami. Ojciec nie ogarnie wchodzeni w kontakty i wybierania numerow (nie pytajcie).
3. Oferta #prepaid tak żeby przez miesiąc trochę internetu było na wideorozmowy
  • 6
bo ojciec 70+


@Chekatomba: to nie wiem czy jest sens, zwłaszcza jak będzie w szpitalu. Nauka będzie trwać długo, nawet prostych rzeczy typu wybranie numeru i wykonanie połączenia (wiem to z doświadczenia). Ale jak już tak bardzo chcesz to może wypróbuj coś z Kai OS? Normalnie działa internet, wideo rozmowy przez whatsapp, i inne pierdoły. Funkcjonalność androida w telefonie typu nokia. Tylko nie wiem czy go znajdziesz w takich macalniach, jak
@Chekatomba: zawsze mozesz sprobowac jakis prosty launcher wgrac z google play. Pamietam nawet ze huaweie mialy opcje odpalenia drugiego, mega prostego launchera. Ekran podzielony na 6 kafelkow, ktore mozna bylo sobie skonfigurowac wedlug siebie w ustawieniach.