Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#mieszkania #nieruchomosci #remontujzwykopem
TLDR - czy mieszkanie tylko od wschodu na sens?

Hej, leci z anonimowych bo konto pod nazwiskiem i z różnych względów nie chcę żeby mój pracodawca i znajomi widzieli. Do rzeczy. Mam możliwość zakupu mieszkania z rynku pierwotnego na ostatnim 6 piętrze ale z oknami od wschodu. 3 pokoje, 53m2, nic specjalnego, ale rynek jest jaki jest, a ta inwestycja mi pasuje. Mieszkanie jest jednak od wschodu. Jest spora odległość między budynkami, światło wpada, na całej dlugosci mieszkania jest balkon. Tylko nie mogę wejść do mieszkania żeby to wszystko ocenić. 2 pokoje mają okna dosc szerokie, salon ma podwojne drzwi balkonowe, salon jest dość wąski.

Generalnie zawsze każdy znajomy mowil mi ze mieszkanie to od zachodu. Ale jak dowiedzialem się o tym mieszkaniu to zacząlem mocno zwracać uwagę na uklady, już oddane bloki itp. Moje przemyślenia:
- oczywiscie najlepiej dwustronne, mi się dobrze wynajmuje takie mieszkanie i sypialnia od polnocy, ale nie będę tego mial,
- ja pracuję zdalnie z mieszkania, więc od wschodu w pokoju biurowym muszę ogarnąć jak rozumiem mniej więcej do południa? jakieś rolety , wiem ze sa jakieś przyciemniacze itp, moze ktoś z tagu remontowania podpowie
- słońce latem będzie mnie pewnie budzić i wkur## , ale z 2 strony ine będzie się grzało w południe i po południu
- założenie klimatyzacji musowo - to nie problem w tym mieszkaniu

Tyle, że my jesteśmy w mieszkaniu do 15-16, potem idziemy na rower, jedziemy na zakupy etc. Więc generalnie nie za bardzo będziemy korzystali z balkonu wieczorami, więc argument kupuj od zachodu zeby miec wiecej swiatla nie sprawdzi sie az tak. Będę miał światło kiedy bede w chacie. Widziałem tez w wielu mieszkaniach od zachodu ze slonce napierdziela i ludzie mają popołudniami i tak zasłoniete okna bo jest najmocniejsze swiatlo. Mieszkanie jednostronne, na wschod, ostatnie pietro - nie będzie przewiewu ael z klimą dam pewnie radę. To nie jest mieszkanie na całe życie, nie mogę miec wszystkiego i dwustronnego tu gdzie mieszkam nei kupie na ten moment.

Jest jak jest, mogę to wziąc albo nie wziąc, nie mam konkretnych alternatyw na ten moment, jak już to mogę wziąc od zachodu ale gorszy widok. Obawiam się ciemnicy w godzinach 15-20 , zimą będzie problem ale zimą akurat sporo podróżujemy i wykorzystujemy urlop wiec zalezy mi na Waszej opinii:jak mieszkanie tylko od wschodu sprawdza sie wiosną, latem, wczesną jesienią? Czy w naszej sytuacji kiedy jesteśmy w mieszkaniu głownie do godz 16 warto takie mieszkanie brac?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ac752a30c7107c1286a0d8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mam okna tylko na północny wschód i jest zajebiście, słońce mnie rano budzi i koło 11-12 już nie wpada bezpośrednio do mieszkania dzieki czemu popołudnia siedzę normalnie jak człowiek a nie spocony jak wieprz ( ͡° ͜ʖ ͡°) poprzednio przez dwa lata mieszkałem w mieszkaniu z oknami tylko na zachód i od 13 do dosłownie 21-22 miałem #!$%@? słońce co skutkowało ogromnymi upałami w środku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zależy od upodobań, ja nie wyobrażam sobie innej strony niż zachód lub południe, jasne pomieszczenie jest dla mnie bardzo ważne, jak jest wczesna wiosna późna jesień i zima to umieram bez słońca. Jest gorąco, ale na to są sposoby. A na brak słońca którego w Polsce i tak jak na lekarstwo nie ma... :(
@AnonimoweMirkoWyznania ja mam okna od 4 stron i mogę powiedzieć tak.

Okna od wschodu to jest najlepsza rzecz jeśli ktoś lubi rano wstawać albo mieć boosta, ja uwielbiam okna wschodnie szczególnie w tych przejściowych porach wiosna i jesień gdy słońca jest jako - tako. Najlepiej w kuchni czy w sypialni właśnie, budzisz się, odsłaniasz rolety czy zasłony lub robisz śniadanie a słońce mówi ci - #!$%@? z chaty i nie marnuj życia.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ephemeris taka apke sobie zainstaluj. Ustaw pin na mapie gdzie ma być Twoje mieszkanie i okna. Zrób sobie symulację wschodów i zachodów słońca zimą i latem. Będziesz dokładnie wiedział jakie jest nasłonecznienie i gdzie znajduje się słońce.