Wpis z mikrobloga

  • 1207
@MrGalosh: najlepiej jest jak pracujesz w amerykanskiej korpo, w jakims europejskim oddziale.

Czasem nikt #!$%@? nie wie czy cos ma sie zdarzyć 7 czerwca czy 6 lipca, bo 07/06/2022 moze oznaczać jedno albo drugie, zależnie od kaprysu piszącego maila xD

Cześć systemów podaje daty w formacie USA, część w europejskim. Burdel jak 150.
.
  • Odpowiedz
@PeterGosling: @elgrecqo: w cywilizowanym, normalnym świecie milion to tysiąc tysiąców (tysiąc w wielu językach pochodzi od łacińskiego milla i stąd później wzięła się nazwa milion), a bi-, try-, itd. to n-milionów milionów, czy raczej jak dzisiaj byśmy powiedzieli milion do potęgi przedrostka, np. trylion to milion do trzeciej. Ale nie w Ameryce. Tam nazwy bilion czy trylion są po prostu z dupy i nie mają jakiejś głębszej logiki słowotwórczej.
Jak
  • Odpowiedz
@MrGalosh: to raz, najgorzej jak tabelki w bazie danych mają date with timestamp z różnych stref czasowych i nikt nie udokumentował w jakich i trzeba czasem na żywo coś zrobić żeby sprawdzić.
  • Odpowiedz
i mierzą płyny w gallonach ( ͡° ͜ʖ ͡°) no #!$%@?


@PanPrezes_PL: Jeszcze, żeby to był koniec udziwnień, ale #!$%@? no oczywiście, że nie. U nas spalanie podaje się tak: ile samochód pali na 100 km - proste i jasne, to u nich oczywiście musi być inaczej - ile mil przejedzie na jednym galonie paliwa.
  • Odpowiedz
@MrGalosh: dla mnie od zawsze niepojętym było używanie 12-godzinnego formatu AM/PM.

Umawiasz się z kimś na 19:00 i temat wyczerpany, a oni muszą kminić czy to miała być 7 AM czy PM.

Co prawda u nas też potocznie można użyć określenia "7 wieczorem", ale my przynajmniej mamy w tym zakresie swobodę wyboru.
  • Odpowiedz